Debata SE i PR24 Najważniejsze wybory 2023

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS

Wybory 2023

Krzysztof Bosak wygrał debatę "Najważniejsze wybory" Super Expressu i Polskiego Radia 24

2023-09-11 7:41

W niedzielny wieczór odbyła się debata pod hasłem "Najważniejsze wybory" organizowana przez Super Express i Polskie Radio 24. W trakcie trwania debaty widzowie i słuchacze mogli głosować na uczestnika, który ich zdaniem zaprezentował się najlepiej. Teraz już wiemy, że zwycięzcą debaty został Krzysztof Bosak, reprezentant Konfederacji. Konkurentów zostawił w tyle!

W debacie "Najważniejsze wybory" uczestniczyli przedstawiciele sześciu komitetów wyborczy. Reprezentantami byli: Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej, Anna Maria Żukowska z Lewicy, Dariusz Kacprzak z Bezpartyjnych Samorządowców, Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości, Agnieszka Buczyńska z Trzeciej Drogi i Krzysztof Bosak z Konfederacji. Debata, prowadzona przez Jacka Prusinowskiego i Krzysztofa Świątka była podzielona na cztery części. W pierwszej każdy z uczestników odpowiadał na dwa pytania z czterech bloków tematycznych, czyli: gospodarka, światopogląd, polityka społeczna i sprawy zagraniczne. Następnie w drugiej części uczestnicy debaty mogli sobie nawzajem zadać po dwa pytania, w trzeciej odpowiadali na losowo wybrane pytania nadesłane wcześniej przez widzów, a na koniec mieli czas na podsumowanie.

W czasie trwania pojedynku na słowa widzowie i słuchacze śledzący debatę mogli głosować na uczestnika, który ich zdaniem zaprezentował się najkorzystniej i wygrał debatę. Okazuje się, że zdaniem śledzących debatę, numerem jeden został Krzysztof Bosak, który zdobył 34 proc. głosów i to on wygrał debatę, drugie miejsce przypadło Agnieszce Buczyńskiej (26 proc.) reprezentującej Trzecią Drogą, która minimalnie wyprzedziła Marcina Kierwińskiego z KO (25 proc.). Kolejne miejsca zajęli: Dariusz Kacprzak z Bezpartyjnych Samorządowców (9 proc.) oraz po 3 proc. Radosław Fogiel PiS i Anna Maria Żukowska z Lewicy.

SPRAWDŹ, JAK PRZEBIEGŁA DEBATA: ZAPIS RELACJI Z DEBATY POD HASŁEM "NAJWAŻNIEJSZE WYBORY"

Wyniki naszej debaty

i

Autor: SE

Quiz. Ci aktorzy, piosenkarze i sportowcy byli posłami. Pamiętasz, kto zasiadał w Sejmie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czy Piotr "Liroy" Marzec był posłem?
Listen on Spreaker.