Jest kolejna obietnica wyborcza PiS. To się uczniom spodoba!

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express; Shutterstock

Minister Czarnek ogłasza

Jest kolejna obietnica wyborcza PiS. To się uczniom spodoba!

2023-09-07 7:41

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło swój kolejny punkt wyborczy. W czwartek 7 września rano minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek złożył ważną obietnicę dotyczącą milionów dzieci. Uczniowie na pewno będą z tego zadowoleni, a rodzice odczują ulgę w portfelach.

To już czwarta obietnica wyborcza, jaką Prawo i Sprawiedliwość składa  Polakom. Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego. Zgodnie z tymi zapowiedziami każdego dnia jeden z ministrów przedstawia kolejny punkt na mapie obietnic PiS. 

Tydzień wyborczych obietnic PiS

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił punkt dotyczący rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty. We wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiedziała poprawę żywienia pacjentów w szpitalach. W środę doradca prezydenta Jan Krzysztof Ardanowski przedstawił punkt zakładający wprowadzenie obowiązku, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców.

Minister Czarnek ogłasza: będzie bon na wycieczki

W czwartek 7 września przyszedł czas na propozycję dla uczniów. Z samego rana minister Przemysław Czarnek ogłosił w mediach społecznościowych kolejny punkt programu Prawa i Sprawiedliwości. "Bon szkolny - Poznaj Polskę" to dofinansowanie dwudniowych wycieczek edukacyjnych dla każdej klasy, każdego ucznia w Polsce – zapowiedział szef MEiN.

"Wielu rodziców nie stać na zielone szkoły"

- To będą wycieczki skierowane do 5 mln uczniów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Wycieczki jednodniowe bądź dwudniowe - o tym będą decydować rodzice i rady rodziców - tłumaczył w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek. 

Podkreślił, że bardzo częsta zdarza się tak, że wielu rodzin nie stać, aby wysłać swoje dzieci na "zielone szkoły", czy krótkie wyjazdy szkolne. - Największym kosztem jest kwestia zakwaterowania, dojazdu, ubezpieczenia, wejścia na jakieś atrakcje, do jakiś muzeów czy atrakcyjnych turystycznych miejsc - dodał rzecznik PiS.

Lista instytucji, które będą się kwalifikowały do tego programu będzie publikowana przez Ministerstwo Edukacji. - Będą to różnego rodzaju muzea, instytucje, miejsca, w których młodzi Polacy powinni być, powinni poznawać historię, najlepiej w terenie, w praktyce. I na tym nam zależy - dodał rzecznik rządu.

Przemysław Czarnek grzmi z mównicy sejmowej
Sonda
Czy uważasz, że korzystanie ze smartfonów powinno być zakazane w szkołach?

Quiz Sprawdź swoją wiedzę na temat PiS!

Pytanie 1 z 14
Kto założył partię Prawo i Sprawiedliwość?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany