Wybory 2023: wicepremier Jarosław Kaczyński na czele listy wyborczej PiS w okręgu kieleckim

i

Autor: PAP/Piotr Nowak Jarosław Kaczyński

Wybory 2023

Na tej liście Kaczyński jest "jedynką". Wyjaśnił czemu startuje z Kielc

2023-09-03 14:49

Listę wyborczą do Sejmu Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach otwiera Jarosław Kaczyński. Zaraz za nim znaleźli się Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Agata Wojtyszek i Andrzej Kryj. Prezes PiS wyjaśnił dlaczego startuje właśnie z Kielc.

Jarosław Kaczyński wyjaśnił dlaczego będzie jedynką w Kielcach

PiS kontynuuje ogłaszanie list wyborczych, wiadomo już, że Jarosław Kaczyński będzie jedynką w okręgu 33 (kieleckim). Nazwiska kandydatów przedstawiono w niedzielę na konferencji prasowej z udziałem prezesa PiS.

- Wiem, że to jest bardzo mocna lista. Jest dla mnie zaszczytem ją otwierać. Chcę bardzo serdecznie podziękować. [...] Jest też pytanie, często stawiane dlaczego ja tutaj (kandyduję - PAP). Odpowiedź jest prosta: Polska jest jedna. Mam nadzieję, że nasz cel ujęty w krótkim haśle "bezpieczna przyszłość Polaków", że ten cel zostanie zrealizowany. Ale jest jeden warunek: nasze zwycięstwo w wyborach - mówił Kaczyński.

To potwierdza dotychczasowe doniesienia i argumenty polityków PiS, którzy na zarzuty, że Jarosław Kaczyński nie będzie kandydował w Warszawie, argumentowano, że "Polska nie kończy się na stolicy".

Kto będzie na liście z Jarosławem Kaczyńskim?

Zaraz za Jarosławem Kaczyńskim na liście znaleźli się: Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Agata Wojtyszek, Andrzej Kryj, Marek Kwitek, Grzegorz Witkowski, Michał Cieślak, Zbigniew Koniusz, Mariusz Gosek, Stanisław Porada, Grzegorz Piec, Zbigniew Piątek, Magdalena Zieleń, Józef Cepil, Marcin Piętak, Anna Paluch, Irena Marcisz, Kinga Bierońska, Jarosław Karyś

Kaczyński drugi PIŁSUDSKI ! PiS totalne ZERO! Mieszkańcy wsi OBALĄ rząd? | Komentery

Quiz o Marii Kaczyńskiej. Polacy kochali tę pierwszą damę. Co o niej wiesz?

Pytanie 1 z 12
Maria Kaczyńska z domu miała na nazwisko:
Taka naprawdę była Maria Kaczyńska