Kora i Ryszard Terlecki

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS

Wybory w Polsce

Lista PiS z okregu nr 14 w Nowym Sączu. Liderem Ryszard Terlecki, a za nim znane nazwiska

2023-09-02 13:11

Wybory w Polsce 2023. Ryszard Terlecki otwiera listę wyborczą PiS w okręgu 14 sądecko-podhalańskim. Na liście znalazło się 20 nazwisk w tym ośmiu dotychczasowych posłów z tego okręgu m.in.: Arkadiusz Mularczyk, Andrzej Gut-Mostowy, Anna Paluch i Barbara Bartuś. Do senatu kandydatami są dotychczasowi senatorowie: Jan Hamerski i Wiktor Durlak.

Prawo i Sprawiedliwość prezentuje w sobotę listy wyborcze w poszczególnych okręgach. "Jedynką" na liście PiS z okręgu 14 jest Ryszard Terlecki, który zaprezentował pozostałych kandydatów. - Decyzja kierownictwa partii była taka, że osoby funkcjonujące w kierownictwie PiS będą kandydatami w różnych częściach kraju. Mnie szczęśliwie przypadła Sądecczyzna dlatego, że tu rzeczywiście jest bardzo wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości i myślę, że nie tylko utrzymamy poprzedni wynik, czyli 8 na 10 mandatów, ale go jeszcze poprawimy – powiedział PAP wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Poza Ryszardem Terleckim, wyborczą lokomotywą PiS w okręgu nowosądeckim na listę trafili:

  • wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk
  • posłanka Barbara Bartuś
  • posłanka Anna Paluch
  • wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka
  • Patryk Wicher
  • Elżbieta Zielińska
  • wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy

- Myślę, że dzisiaj zaprezentowana lista pokazuje, że każda osoba ma bardzo duże dokonania czy to w parlamencie, czy w samorządzie. Są to osoby z dokonaniami na poziomie krajowym, regionalnym, powiatowym, znane w swoich lokalnych społecznościach i myślę, że daje nam to duże szanse na powtórzenie bardzo dobrego wyniku. Musimy pamiętać, że region Sądecki jest matecznikiem Prawa i Sprawiedliwości i powinniśmy co najmniej utrzymać doskonały wynik z poprzednich wyborów i największe poparcie dla PiS-u w skali kraju - powiedział wiceminister MSZ Arkadiusz Mularczyk i dotychczasowy lider listy PiS z okręgu 14.

Wśród kandydatów PiS na posłów z okręgu 14 są także m.in. wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Piczura, była burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, a także lokalni samorządowcy, w tym wicestarosta powiatu nowosądeckiego Antoni Koszyk i przewodnicząca rady gminy Łukowica, Klaudia Janik – Wojtanowska.

ZOBACZ: Wybory 2023. Listy PiS do Sejmu w okręgu nr 21 w Opolu. Kukiz, Ociepa, Czochara na czele

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_ KALETA, SZCZERBA, ZALEWSKI _RUNDA 3