Paweł Kukiz

i

Autor: Paweł Dąbrowski

Listy wyborcze

Wybory 2023. Listy PiS do Sejmu w okręgu nr 21 w Opolu. Kukiz, Ociepa, Czochara na czele

2023-09-02 12:56

Wybory w Polsce 2023. PiS prezentuje w sobotę listy wyborcze w poszczególnych okręgach. Podczas konferencji prasowej w Opolu poseł Paweł Kukiz, który będzie jedynką na opolskiej liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu, przedstawił pierwszą szóstkę kandydatów Zjednoczonej Prawicy w okręgu wyborczym nr 21, obejmującym całe województwo opolskie.

Wybory w Polsce 2023 przez wielu zwane są najważniejszymi. W sobotę poznaliśmy listy PiS w poszczególnych okręgach. - Jestem kandydatem bezpartyjnym, startuję z pozycji numer jednej. Przy okazji powiem, że wszystkich nas kandydatów na liście PiS z różnych stronnictw, bo jest tu Janusz Kowalski i Marcin Ociepa, łączy jeden zasadniczy celu: musimy wygrać wybory, żeby nie dopuścić do władzy postkomunistów i kosmopolitów. Musimy dbać o interes Polski, o interes narodowy, o tych ludzi, o których nikt nie dbał przez te wszystkie lata, poszkodowanych jeszcze od czasów systemu komunistycznego. To jest nas zasadniczy cel. Są sprawy, w których się różnimy, ale różnimy się pięknie - powiedział  Paweł Kukiz, podkreślając, że z listy PiS startuje jako bezpartyjny. Polityk zaznaczył, że nadal będzie zabiegał o wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych i zniesienie immunitetu posłów, sędziów i prokuratorów.

Kolejne miejsca na opolskiej liście PiS w wyborach 2023 za Pawłem Kukizem zajmują:

  • Marcin Ociepa, prezes Odnowy RP i wiceminister obrony narodowej
  • posłanka Katarzyna Czochara - z wykształcenia nauczycielka języka niemieckiego
  • numerem cztery jest poseł Janusz Kowalski z Suwerennej Polski
  • na piątym miejscu będzie posłanka Violetta Porowska, która przypomniała, że z PiS jest związana od 2001 roku
  • szóstkę zamyka Sławomir Kłosowski, który w przeszłości zakładał struktury PiS w regionie

- To mój trzeci start z listy Prawa i Sprawiedliwości. Odwołuję się do swojego startu w 2001, gdy miałem hasło "Kowalski - ktoś taki jak ty" i dokładnie jest taki Janusz Kowalski - blisko ludzi i blisko Opola. Po czterech latach pracy zostawiam dwie fundamentalne reformy: Kodeksu Spółek Handlowych i kluczową ustawę dla polskiego rolnictwa o biogazowniach, która wejdzie w życie 11 września - powiedział Janusz Kowalski.

SPRAWDŹ: Wybory 2023. Lista PiS w okręgu nr 40. Poseł Czesław Hoc, za nim wiceministrowie Paweł Szefernaker i Małgorzata Golińska

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Raport - Paweł Piekarski