Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński zrobił wykład w Białymstoku. "Mamy wiedzę z biologii"

2022-07-02 19:00

Jarosław Kaczyński (73 l.) nie mógł nie pozwolić sobie po raz kolejny w ciągu ostatnich dni odwołać się do środowisk LGBT w trakcie swojego przemówienia. W Białymstoku, gdzie miejsce miało w sobotę spotkanie z mieszkańcami oraz lokalnymi strukturami PiS, Jarosław Kaczyński zaczepił w swoim przemówieniu o kwestie płci.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Białymstoku po raz kolejny odniósł się do kwestii zmiany płci. Komentarze prezesa znów wywołały salwy śmiechu na sali oraz wiwaty. - Jest fa frakcja, która chce z nami walczyć i nawet gdyby toczyły się ciężkie walki na granicach Polski, to oni przed wszystkim zabiegaliby o to, żeby w Polsce uznać, że każdy może sobie określić, czy jest Piotrem, czy Zosią i może to zmienić z dnia na dzień i potem jeszcze raz - oskarżał Jarosław Kaczyński.

Zapewnienia Jarosława Kaczyńskiego. Prezes i PiS "zachowują zdrowy rozsądek" 

Lider partii rządzącej zaraz jednak uspokoił publiczność, że on i partia w tej kwestii "zachowują zdrowy rozsądek". Tym zdrowym rozsądkiem zdaniem Jarosława Kaczyńskiego jest podstawowa wiedza z biologii. Wedle niej bowiem wiadomo, że płeć jest określana na poziomie chromosomów, wskazał prezes.

- Mamy elementarną wiedzę z biologii, wiemy że płeć jest zdecydowana na poziomie chromosomów. I że rzeczywiście zdarzają się przypadki, to jest mniej więcej promil, jeden na tysiąc, że człowiek ma jakieś zachwianie w świadomości. I takim ludziom trzeba pomóc, w skrajnych wypadkach trzeba przeprowadzić operację, ale to nie oznacza, że po tej operacji mężczyzna będzie kobietą a kobieta mężczyznątłumaczył prezes.

Poniżej galeria ze zdjęciami wozów polityków PiS

Motto Jarosława Kaczyńskiego? "Mody mijają, a naród trwa"

73-letni polityk zwrócił uwagę, że w innych krajach Europy doszło do "zachwiania tradycyjnego sposobu myślenia", cokolwiek to określenie miałoby oznaczać. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w kwestii transpłciowości zaznaczył jednak, że nie jest "przeciwko temu, żeby tym ludziom, których to nieszczęście spotkało, nie pomagać".

- Ale to nie oznacza, że jeśli w innych krajach jest zachwianie tradycyjnego sposobu myślenia, to my się mamy zachwiać. Mody mijają, a naród trwa - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Sonda
Zgadzasz się ze słowami Jarosława Kaczyńskiego?
Express Biedrzyckiej 01.07 (Michał Kamiński, Jan Piekło, dr hab. Tomasz Słomka) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin