Jarosław Kaczyński w Przysusze przedstawił nowe propozycje dla wsi

i

Autor: PAP/Roman Zawistowski Jarosław Kaczyński podczas przemówienia w Przysusze

Nie będzie ustawy zbliżającej do KPO?

Jarosław Kaczyński nie wyraża zgody na ustawę o SN. "Skutki dla Polski skrajnie destrukcyjne"

2022-12-17 19:52

Jarosław Kaczyński (73 l.) bardzo krytycznie wypowiedział się na temat ustawy dotyczącej zmian w Sądzie Najwyższym, której przepchnięcie przez parlament miałoby zbliżyć Polskę do wypłat z Krajowego Planu Odbudowy. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wskazuje na zagrożenie płynące ze znowelizowanego prawa. Chwali też zachowanie Andrzeja Dudy (50 l.).

Jarosław Kaczyński dołączył do grona osób głośno i otwarcie krytykujących ustawę o Sądzie Najwyższym, której wdrożenie miało pomóc wypełnić kamienie milowe potrzebne do odblokowania KPO. - Ta sprawa jest przedmiotem poważnej kontrowersji w Polsce, dlatego nie mogę się na jej temat w tej chwili wypowiadaćmówił prezes PiS w rozmowie z "Gazetą Polską". Zaraz potem wydał ocenę wspomnianej ustawy.

Prezes Jarosław Kaczyński ostrzega przed ustawą o Sądzie Najwyższym. Miałaby zaszkodzić Polsce

Jak stwierdził w rozmowie z "Gazetą Polską" polityk, przepchnięcie ustawy nowelizującej działanie Sądu Najwyższego mogłoby odblokować fundusze z KPO, ale jednocześnie miałoby być zagrożeniem dla Polski. Przewodniczący Zjednoczonej Prawicy wieszczył nawet uniemożliwienie Polsce otrzymywania kolejnych środków z Brukseli.

Jego zdecydowanie przeciwne ustawie stanowisko może zaskakiwać, ponieważ gdy na początku tygodnia Mateusz Morawiecki zachęcał do wspólnego głosowania nad ustawą, rozsiewał atmosferę zgody, konsensusu i międzypartyjnej współpracy. W tym kontekście sprzeciw Kaczyńskiego to niespodzianka, a niektórzy dopatrują się w nim nawet aktu ośmieszenia prezesa Rady Ministrów.

- Uchwalenie ustawy prawdopodobnie, ale nie na pewno, byłoby uznane za ich wypełnienie, ale skutki w Polsce mogłyby być skrajnie destrukcyjne, nie tylko dla sądownictwa, lecz także całego aparatu państwowego i mogłyby zaszkodzić przyjmowaniu przez Polskę głównych środków z perspektywy budżetowej na lata 2021–2027 - powiedział były premier.

Pochwała Jarosława Kaczyńskiego dla Andrzeja Dudy. Prezydent "wyraził te same wątpliwości"

Będą dalsze prace nad ustawą o Sądzie Najwyższym? Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie tylko on wyraził wątpliwości na temat proponowanego prawa, ale także prezydent. Prezes PiS zapowiedział więc dalsze prace nad tym prawem.

- Destrukcyjne w sensie możliwości podważania nominacji sędziowskich. Te same wątpliwości wyraził prezydent Andrzej Duda, dlatego ta ustawa wymaga doprecyzowania i dalszych konsultacjimówił Jarosław Kaczyński.

Poniżej galeria z Donaldem Tuskiem siłującym się z choinką

Sonda
Czy środki z KPO są nam potrzebne?
Politycy od Kuchni - Mateusz Morawiecki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany