Jarosław Kaczyński

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jak się ogrzać jesienią i zimą wg prezesa PiS?

Jarosław Kaczyński ma radę dla Polaków: "Trzeba palić wszystkim, poza oponami"

2022-09-04 19:24

Były wicepremier Jarosław Kaczyński podczas swojego objazdu po Polsce porusza najważniejsze dla wszystkich tematy. Od inflacji i drożyzny, poprzez wojnę na Ukrainie aż na grzaniu w sezonie jesienno-zimowym kończąc. Podczas jednego ze spotkań podzielił się swoją radą, czym można palić w piecach. Nie wszystkim się spodoba ten pomysł.

Nowy Targ i Nowy Sącz przywitały w weekend prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (73 l.), który wznowił przedwyborczą wyprawę po Polsce. Polityk udzielił mieszkańcom Podhala rad na czas kryzysu energetycznego. – Trzeba palić wszystkim poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana – stwierdził Kaczyński.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK STYLISTA OCENIŁ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

W składach brakuje węgla, którego ceny biją kolejne rekordy. Właściciele ponad 3 mln pieców w całej Polsce zastanawiają się, jak przetrwać kryzysową zimę. Narzekania na ceny węgla i jego deficyt usłyszał prezes PiS, kiedy w sobotę odwiedził Nowy Targ. W odpowiedzi zapewnił mieszkańców Podhala, że „czarnego złota” nie zabraknie. – Sprowadzamy węgiel z różnych kierunków, zwiększyliśmy produkcję węgla do ogrzewania w polskich kopalniach i te kilkanaście milionów ton dostarczymy – oznajmił Jarosław Kaczyński.

Sprawdź: Jarosław Kaczyński zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o wybory

Wyborcy PiS poskarżyli się politykowi także na przepisy antysmogowe, które nie pozwalają palić w piecach drewnem. Kaczyński przyznał, że tak być nie może, bo palenie drewnem jest na Podhalu tradycją, a kryzys wymaga nowego podejścia do ogrzewania. – Trzeba w tej chwili palić wszystkim, no, poza, oczywiście, oponami i tym podobnymi rzeczami, (...) bo po prostu Polska musi być ogrzana – stwierdził prezes PiS. 

Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy
Sonda
Zgadzasz się ze słowami Jarosława Kaczyńskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają