Włochy, Senat

i

Autor: Alberto Lingria/Xinhua/EAST NEWS Włochy, Senat

Znana włoska aktorka

Gwiazda kina Gina Lollobrigida kandyduje do Senatu. Ma 95 lat

2022-08-13 18:44

95-letnia gwiazda włoskiego kina Gina Lollobrigida będzie kandydować do Senatu z listy Włochy Suwerenne i Ludowe - podał w sobotę dziennik "La Repubblica".

Włochy: 95-letnia gwiazda kina kandydatką do Senatu

95-letnia gwiazda włoskiego kina Gina Lollobrigida będzie kandydować do Senatu z listy Włochy Suwerenne i Ludowe - podał w sobotę dziennik "La Repubblica". Przypomina, że legendarna aktorka próbowała już swych sił w polityce, kandydując w 1999 roku do Parlamentu Europejskiego.

Lollobrigida, która kilka dekad temu podbiła także Hollywood, będzie na pierwszym miejscu listy w mieście Latina niedaleko Rzymu. Listę utworzyły m.in. partie komunistyczna i socjalistyczna oraz ruch Odzyskać Włochy.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 września.

Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy

Z aktorstwa w politykę

Gina Lollobrigida czyli Luigina Lollobrigida to niezwykle popularna włoska aktorka filmowa. Urodziła się 4 lipca 1927 r. w Subiaco, niedaleko Rzymu. W młodym wieku zapragnęła zostać artystką i w 1951 r. zagrała m.in. w filmach: „Achtung, Banditen!”, „Fanfan Tulipan”, „Piękności nocy”, „Trapez” czy słynny „Dzwonnik z Notre Dame”. W drugiej połowie lat 70. wycofała się z aktorstwa i zajęła się fotografią. Otrzymała niemiecką nagrodę telewizyjną Bambi a także nagrodę Złoty Glob.

Sonda
Filmy w kinie czy w streamingu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE