WŁODZIMIERZ CZARZASTY

i

Autor: MARCIN GADOMSKI/Super Express

Kontrowersyjne słowa o zagrożeniu z UE

Doradca Kaczyńskiego: "Zagrożenie z Zachodu większe niż ze Wschodu". Czarzasty krótko: "Głupek"

2022-08-24 13:30

Szerokim echem odbiła się wypowiedź Zdzisława Krasnodębskiego (69 l.), eurodeputowanego PiS, który w Unii Europejskiej widzi większe zagrożenie suwerenności dla Polski niż w putinowskiej Rosji. Kontrowersyjne słowa już zdążyły rozpalić polską politykę. Włodzimierz Czarzasty (62 l.) przekonuje, że nie ma co się rozwodzić nad ocenami i kwituje: "głupek".

Zdzisław Krasnodębski: Zachód większym zagrożeniem niż Wschód

Gorąco w polityce po wywiadzie, jakiego w zbliżonej do kręgów władzy telewizji Republika udzielił Zdzisław Krasnodębski. Ten pozostający od 2014 roku na stanowisku europosła polityk jest również doradcą Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) w kwestii kontaktów z Unią Europejską. Szczególnie więc ciekawe jest to, co ma do powiedzenia na temat wspólnoty, a zdania o niej nie ma dobrego.

- To są relacje bardzo skomplikowane, ale ja uważam, że zagrożenie dla naszej suwerenności ze strony zachodniej jest większe niż ze strony wschodniej. To jest paradoksalne. Oczywiście, Rosja jest brutalna, Rosja może wypowiedzieć nam wojnę, ale Polacy wiedzą, jak z takim niebezpieczeństwem się obejść. Putin nas nie dzieli, tylko łączy. Natomiast Unia Europejska posługuje się zupełnie innymi środkami - stwierdził Zdzisław Krasnodębski na antenie TV Republika.

Express Biedrzyckiej - Prof. Antoni Dudek - Polska nie jest mocarstwem, które może sobie pozwolić na konflikt równoległy z dwoma największymi sąsiada

Włodzimierz Czarzasty dobitnie o doradcy Kaczyńskiego: "Głupek". Prowadzący zwrócił uwagę

O wypowiedź Krasnodębskiego w programie "Tłit" w "WP" pytany był Włodzimierz Czarzasty, jeden z liderów Lewicy. Prowadzący program przywołał także słowa europosłanki Beaty Kempy (56 l.), która stwierdziła we wtorek, że "UE ma problem z katolikami". - To nie są doradcy, to są głupki - krótko oświadczył Czarzasty.

Politykowi Lewicy uwagę zwrócił prowadzący program. Poprosił o merytoryczną ocenę, a nie ad personam w stosunku do Kempy i Krasnodębskiego. Zdaniem Włodzimierza Czarzastego to właśnie jest merytoryczna ocena.

- Oceniam merytorycznie. Człowiek, który wypowiada takie tezy i zna Unię Europejską, jest głupi. Jeżeli jest cyniczny i to wypowiada w ten sposób i jątrzy, i doprowadza do tego, że wszystko to, co między innymi pan prezydent Duda w Ukrainie zwyciężył dla nas, jeżeli chodzi o nasz wizerunek w Polsce i na świecie i robi to cynicznie, to tym bardziej jest głupi - podkreślił Czarzasty.

Poniżej galeria, w której znajdziecie ciekawostki dotyczące skandali w hotelu poselskim

Sonda
Czy Polska faktycznie jest bardziej zagrożona z Zachodu niż od Wschodu?