Adam Niedzielski

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Adam Niedzielski

Minister zdrowia o przyszłości w polityce

Deklaracja Adama Niedzielskiego. Szczerze o następnych wyborach: "Mam takie ambicje"

2022-12-19 13:18

Adam Niedzielski (49 l.) w wywiadzie opowiedział o swoich planach na nadchodzące wybory. Jak się okazuje, szef resortu zdrowia ma już sprecyzowane poglądy na start w 2023 roku. Jak przyznał minister, wszedł już w świat polityki i zrozumiał rządzące nim prawa. Złożył także jednoznaczną deklarację.

Jak przyznał minister Adam Niedzielski w rozmowie w RMF z Robertem Mazurkiem, wciąż zastanawia się nad swoją polityczną przyszłością. Ta nie jest skonkretyzowana, ale co do jednego minister ma szczere przekonanie. Mowa o konieczności posiadania mandatu poselskiego, by "dobrze funkcjonować w polityce"

- Troszeczkę zastanawiam się. Są pewne rozmyślania, analizy. Puenta jest taka, że rzeczywiście jak się wejdzie w pewien świat polityki i zaczyna się w nim dobrze funkcjonować, to, żeby być w nim dobrze osadzonym, to mandat posła jest konieczny - stwierdził szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski o wyborach 2023. Polityk złożył deklarację

Stojący na czele Ministerstwa Zdrowia polityk podkreślił, że z perspektywy swojego stanowiska dokładnie zauważa, jaką wartością jest poselski mandat. - Widzę, pełniąc funkcję ministra zdrowia, że nieposiadanie mandatu posła czyni sprawę nieco bardziej skomplikowanąmówił Niedzielski. Prowadzący rozmowę Robert Mazurek dopytywał Niedzielskiego, czy ten zamierza wziąć udział w wyborach 2023 roku. Deklaracja Adama Niedzielskiego była jednoznaczna.

Mam takie ambicje - krótko podsumował minister zdrowia.

Minister zdrowia o zadłużeniu polskich szpitali: Jakoś na razie żadnych bankructw nie ma

Adam Niedzielski w trakcie wywiadu pytany był również o sprawę kłopotów finansowych polskich szpitali. Zdaniem ministra mimo bicia na alarm i przekonywania, że już zaraz kolejne placówki będą upadać, nic takiego się nie dzieje.

Co miesiąc słyszę takie historie, że to już właśnie jest ten miesiąc, w którym zabraknie środków na finansowanie wynagrodzeń i szczerze mówiąc od lipca, bo od lipca zmienił się ten system wyceny poszczególnych punktów, który miał właśnie finansować wynagrodzenia. Już minęło pół roku i jakoś na razie bankructw żadnych nie ma - podkreślił minister. 

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć Mateusza Morawieckiego wraz z dziećmi

Sonda
Jak oceniasz pracę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego?
G. SCHETYNA: WYBORCZE ZWYCIĘSTWO BĘDZIE POZYTYWNĄ WERYFIKACJĄ TUSKA