Jarosław Kaczyński

i

Autor: ART SERVICE Jarosław Kaczyński

Prezes PiS szczerze o wojnie w Ukrainie

Jarosław Kaczyński ujawnia po miesiącach. Wiedział to zanim wybuchła wojna w Ukrainie

2022-12-19 12:36

Jarosław Kaczyński (73 l.), lider Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie ujawnił swoją wiedzę na temat konfliktu w Ukrainie. Prezes PiS ujawnił jedną z tajemnic, którą po miesiącach od rozpoczęcia się wojny, mógł odkryć bez konsekwencji. Okazuje się, że polskie władze w kwestii działań zbrojnych były lepiej poinformowane, niż się wydawało.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", którego na razie ukazał się fragment, a całość dostępna będzie w środę 21 grudnia, mówił o wojnie w Ukrainie. Na jaw wyszło, że polskie władze były bardzo dobrze poinformowane w kwestii zbliżającego się konfliktu. Jarosław Kaczyński wprost potwierdził, że wiedzę o tym, iż wojna wybuchnie, miał jeszcze przed 24 lutego.

Rząd polski wiedział o zbliżającej się wojnie w Ukrainie? "Tak, wiedzieliśmy o wybuchu wojny"

- Tak, wiedzieliśmy o wybuchu wojny. Choć mogę też już powiedzieć, że pewne analizy dość długo sugerowały, iż działania wskazujące na Ukrainę jako cel agresji mogły być tzw. maskirowką, a prawdziwy kierunek ataku był na północy. Oczywiście z czasem sytuacja stawała się coraz bardziej oczywista i jednoznaczna - ujawnił Jarosław Kaczyński.

Polska zaskoczyła Rosję. Jarosława Kaczyńskiego miała zaskoczyć opozycja

Kolejne z pytań dotyczących wojny w Ukrainie, dotyczyło reakcji Moskwy na masowe wsparcie, jakie od pierwszych dni konfliktu płynęło do Ukraińców z Polski. Jarosław Kaczyński został zapytany, czy Rosjanie byli zaskoczeni zrywem Polaków. Potwierdził, ale nie poprzestał jedynie na tym, ponieważ zwrócił uwagę na reakcję opozycji, która w jego oczach, mówiąc delikatnie, nie wypadła dobrze.

- Wedle mojej wiedzy byli. Choć jak wszyscy dobrze pamiętają, opozycja nam w tej obronie nie pomagała. Mówię najłagodniej, jak potrafię. Sprawiało to niekiedy wrażenie, jakby była po części wciągnięta w ten plan. Ale nie czas i miejsce, by to teraz rozwijaćpodsumował prezes PiS.

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć Martę Kaczyńską (42 l.) w świątecznym zakupowym szale

Sonda
Czy rozważałeś/aś wyjazd z Polski w obawie o bezpieczeństwo kraju w związku z wojną w Ukrainie?
Politycy od Kuchni - Mateusz Morawiecki

Jarosław Kaczyński podważa jedność sojuszników w NATO?

Posłuchaj druzgocącej opinii byłego ambasadora Polski w Afganistanie!

Listen on Spreaker.