Siedziba PiS, Prawo i Sprawiedliwość

i

Autor: MARCIN SMULCZYNSKI Siedziba PiS

CHAMSKI wpis radnego PiS! "Macicę może pani wyrzucić do kibla..."

2018-04-04 18:19

Rafał Szymański, jeleniogórski radny Prawa i Sprawiedliwości i (co najbardziej ironiczne) przewodniczący tamtejszej Komisji Kultury wywołał skandal swoim chamskim wpisem w Internecie. Po opublikowaniu postu na temat aborcji wdał się on w dyskusję z internautami. Do jednej z komentujących Szymański zwrócił się impertynenckim wpisem: - Macicę może pani wyrzucić do kibla. Nie przyda się.

Radny PiS na swoim profilu na Facebooku opublikował post o treści ""Dziecko poczęte na skutek gwałtu jest drugą ofiarą tego strasznego aktu. Dlaczego ma być zabijane". Pod wpisem rozgorzała dyskusja na temat prawa do aborcji.

Jedna z komentujących pań (niejaka Angelina Kupidura)  agresywnie zaczepiła Szymańskiego pisząc: - No coments. Kobieta ma prawo zrobić co chce ze swoja macica. Ja sie do twojego k... nie wpierniczam co masz z nim robić i twoich jaj. Radny zdecydował się odpowiedzieć na te słowa, złośliwie przekręcając nazwisko kobiety i pisząc bardzo nielegancko: - Macicę może Pani sobie wyciąć i wrzucić do kibla. W sumie to jakiś pomysł, bo chyba się Pani nie przyda.

 

 

AKTUALIZACJA

Radny Szymański przesłał nam swoje oświadczenie w tej sprawie. Jak napisał: - Chciałbym przeprosić Panią Angelinę Kupidurę i wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte moim zbyt ostrym wpisem na facebookowej dyskusji na temat aborcji. Choć nadal stoję na stanowisku, że życie dziecka w łonie matki jest najwyższą wartością i należy je bezwględnie chronić, nie tłumaczy to mojej emocjonalnej wypowiedzi. Publiczna debata o prawach kobiet i prawie do życia istoty ludzkiej, jaką jest poczęte dziecko, powinna toczyć się na poziomie odpowiadającym wadze tego zagadnienia.

Zobacz także: Radny PiS potrącił na pasach dziecko. NIE UWIERZYSZ, dokąd zmierzał

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE