Robert Biedroń

i

Autor: Marcin Gadomski Robert Biedroń

Biedroń goni Tuska. Sondaż dla "Super Expressu" i Se.pl

2018-04-17 6:20

Robert Biedroń (42 l.) może namieszać w wyborach prezydenckich. Chce na niego głosować już 19 proc. Polaków. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" oraz se.pl.

Liderem sondaży przed wyborami prezydenckimi jest Andrzej Duda (46 l.). Ale za plecami ma dwóch groźnych konkurentów. Oprócz przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska (61 l.), w wyścigu liczy się także prezydent Słupska Robert Biedroń. - Jest spora grupa wyborców liberalnych, którzy w sondażach partyjnych popierają PO. Natomiast jeśli mają wybór, to chcą głosować na liberalnego kandydata spoza Platformy. Robert Biedroń dobrze się do tego nadaje - uważa prof. Rafał Chwedoruk (49 l.), politolog.

Na dalszych miejscach w sondażu znaleźli się: Paweł Kukiz (7 proc.), Monika Jaruzelska (4 proc.), Janusz Korwin-Mikke i Katarzyna Lubnauer (po 3 proc.) oraz Władysław Kosiniak- Kamysz (2 proc. poparcia).

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-5 kwietnia 2018 r. na próbie 1023 dorosłych Polaków.

Wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu. Zrób zakupy z rabatem na AliExpress kody rabatowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE