Alaksandr Łukaszenka

i

Autor: Sergei Guneyev, Sputnik, Kremlin/AP

Dyktator jest o krok od masowych protestów

Białoruś trzęsie się w posadach. Masowe protesty wiszą na włosku, Łukaszenka waha się z decyzją

2022-10-19 15:05

Dyktator Białorusi, Aleksander Łukaszenka (68 l.) waha się przed podjęciem decyzji dotyczącej mobilizacji w Białorusi. Wie, że opór przed wojna w jego kraju jest zdecydowanie wyższy niż w Rosji Władimira Putina (72 l.). Ukraiński wywiad donosi, że satrapa z Mińska ma zdawać sobie sprawę, że nawet częściowa mobilizacja doprowadzi do masowych protestów.

Ukraiński wywiad informuje, że prezentowana przez reżim białoruski gotowość do kooperacji z wojskiem rosyjskim w ramach wojny w Ukrainie to jedynie działanie na pokaz. Cały czas bowiem władze państwa wahają się mocno nad jednoznaczną deklaracją przystąpienia z Rosją do pełnoskalowej wojny przeciwko Ukrainie.

Aleksander Łukaszenka się waha, a Białoruś trzęsie w posadach. Czy pacyfiści pójdą na wojnę?

Zdaniem ukraińskiego wywiadu, który informacje podaje w swoim codziennym raporcie, Mińsk wyraźnie widzi efekty, jakie przyniosło ogłoszenie powszechnej mobilizacji w Rosji. W Białorusi sytuacja mogłaby wyglądać jeszcze gorzej, ponieważ Białorusini są znani ze swojego pacyfistycznego charakteru. - Władze białoruskie uważnie obserwują chaos, który ma miejsce w ramach tzw. "częściowej mobilizacji" w Federacji Rosyjskiej i rozumieją, że w przypadku ogłoszenia częściowej mobilizacji na Białorusi, sytuacja będzie jeszcze bardziej skomplikowana i może doprowadzić do wybuchu społecznego w krajudonosi ukraiński wywiad.

Dlatego też cały czas trwają działania obserwacyjne służb białoruskich, które sondują społeczeństwo. - Pod pozorem intensyfikacji działań mobilizacyjnych, białoruskie służby specjalne potajemnie badają możliwą reakcję społeczeństwa i jego gotowość do przyłączenia się do akcji protestacyjnych - wskazuje wywiad Ukrainy.

Rozpaczliwe działania Łukaszenki. Dyktator przekonuje Władimira Putina

Niepewność Mińska maskowana jest deklaracjami Łukaszenki o wypełnianiu zadań sojusznika Moskwy. - W związku z tym Łukaszenka stara się nadal głośno mówić i pokazywać Putinowi, że swoimi działaniami wypełnia zobowiązania sojusznicze, odwracając znaczną część rezerw Sił Zbrojnych Ukrainy od ich ewentualnego wykorzystania na froncie na wschodzie i południu Ukrainy - podsumowuje ukraiński wywiad.

Poniżej galeria dotycząca propagandowych "aniołków Putina"

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ: Płk Laskowski ocenia strategię Rosji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany