Beata Szydło

i

Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS Beata Szydło

"Walka polityczna"

Beata Szydło powraca w wielkim stylu. Od razu włożyła kij w mrowisko! Ostra krytyka

2022-12-01 9:16

Beata Szydło (59 l.) rzadziej niż zwykle udziela się w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Tym razem jednak powróciła w wielkim stylu, udzielając wywiadu, w którym wkłada kij w mrowisko. Ostro skrytykowała między innymi ostatnie działania Komisji Europejskiej i Donalda Tuska, ale to nie wszystko. Była premier nie przebiera w słowach.

Beata Szydło rzadziej udziela się w mediach społecznościowych, odkąd nie jest w świetle politycznych jupiterów. Była premier ostatni wpis na Twitterze zamieściła 27 listopada, wcześniej 24 listopada. Robi więc kilkudniowe przerwy. Tym razem jednak Szydło powraca w wielkim stylu. Udzieliła wywiadu w programie „24 pytania” PR24 i od razu włożyła kij w mrowisko. Jej zdaniem blokowanie środków z KPO dla Polski przez Komisję Europejską jest "bezprawne". "Polska spełniła wszystkie wymagania, które były ustalane wtedy, kiedy ten fundusz był ustanawiany. (...) Plan został złożony, nie było do niego zastrzeżeń merytorycznych. Potem oczywiście zaczęły pojawiać się polityczne zastrzeżenia i tak naprawdę to jest walka polityczna", stwierdziła w radiu.

Beata Szydło krytykuje Komisję Europejską i Donalda Tuska

Europosłanka PiS mocno krytykowała Komisję Europejską, pytając, czy przypadkiem nie chce się ona wpisać w "harmonogram wyborczy w Polsce" i "wesprzeć opozycję", skoro działa "na rzecz Tuska i jego ekipy". "Czy też stosuje jednakowe standardy dla wszystkich państw europejskich i jest bezstronna?", pytała retorycznie Beata Szydło. Była premier pozwoliła sobie także na komentarz dotyczący Donalda Tuska, stwierdzając, że zarówno on, jak i jego partia, nie mają żadnych pomysłów na polepszenie sytuacji w Polsce. "Wymyślili sobie, że atakowanie Polski na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w UE, blokowanie środków z KPO, ma im dać szansę na zwycięstwo. W mojej opinii: nie", powiedziała.

Zobacz również poniższą galerię zdjęć: Beata Szydło świętuje 59. urodziny

Sonda
Jak wspominasz okres rządów Beaty Szydło jako premiera?
Piotr Łukasiewicz o Kaczyńskim: "W ostatnich 30 latach żaden poważny polityk rządzący Polską na takie coś się nie zdobył" [Raport Walczaka]

Kogo najbardziej dotknie zła sytuacja gospodarki?

Posłuchaj, czy jesteś w tej grupie!

Listen to "Ta grupa najbardziej oberwie po kieszeniach. Ekspert ostrzega! EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.