Sejm

i

Autor: Google

CO SIĘ DZIEJE?

Awaria sejmowej strony internetowej. To kolejny atak hakerów?

2022-11-10 10:36

Rano w czwartek 10 listopada nastąpiła awaria strony internetowej Sejmu. Każda próba wejścia na stronę kończyła się niepowodzeniem. Pod koniec października podobny problem pojawił się na stronie Senatu. Marszałek Tomasz Grodzki wskazał wówczas, że przyczyną awarii był “silny atak hakerski” na senackie serwery.

W czwartek (10.11) rano nastąpiła awaria strony internetowej Sejmu. Każda próba odwiedzenia witryny kończyła się niepowodzeniem, a użytkownikom wyświetlał się komunikat: "strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ nie udało się potwierdzić autentyczności otrzymanych danych". Problem został już rozwiązany. Obecnie nie wiadomo jednak, co było przyczyną awarii. 

To kolejna taka awaria. Pod koniec października hakerzy zaatakowali senackie serwery 

Zaledwie kilka tygodni wcześniej, pod koniec października podobny problem pojawił się na stronie internetowej Senatu. Awaria nastąpiła dzień po przyjęciu przez senatorów uchwały uznającej rosyjskie władze za reżim terrorystyczny. 

Problem potwierdził wówczas m.in. marszałek Senatu Tomasz Grodzki. - Proszę państwa, nie wiem, czy to jest wynik naszej wczorajszej uchwały, czy tylko koincydencja, ale od około 40 minut trwa silny atak hakerski na nasze serwery - przekazał. Na szczęście problem udało się szybko rozwiązać, a strona zaczęła ponownie działać. 

Express Biedrzyckiej - Rosjanie planują cyberatak na Polskę?! Gen. Drewniak o możliwych konsekwencjach
Sonda
Czy padłeś/padłaś ofiarą cyberataku?