Pieniądze

i

Autor: Pixabay

ILE?!

Ponad 5 mln zł na nagrody i dodatki. Tak Kancelaria Senatu dba o swoich pracowników

2022-11-10 6:37

Wszystko wskazuje na to, że Kancelaria Senatu bardzo docenia swoją pracę, a na otrzymanie dodatkowych pieniędzy może w zasadzie liczyć każdy zatrudniony. Okazuje się, że w 2021 roku kancelaria, w której pracuje 361 osób, przyznała wszystkim różnego rodzaju nagrody i dodatki. Łącznie wypłacono ponad 5 mln zł.

Portal tvp.info zwrócił się do Kancelarii Senatu z prośbą o przedstawienie kwot nagród, dodatków senackich oraz premii wypłacanych za 2021 r. kilku osobom. Jak wyjaśnił, są to: Adam Niemczewski, Karolina Zioło-Pużuk, Jarosław Stolarczyk, Anna Paradowska-Naturska, Ignacy Grodecki, Roman Kapeliński, Leszek Kieniewicz, Agata Karwowska-Sokołowska, Anna Białkowska. W wysłanym piśmie portal prosił również o podanie całościowej kwoty przeznaczonej na nagrody i dodatki w 2021 r. wszystkim osobom w administracji Senatu.

Kancelaria Senatu odpowiedziała na pytanie o nagrody i dodatki. Poszło ponad 5 mln zł! 

W odpowiedzi, na którą redakcja czekała półtora miesiąca, szefowa Centrum Informacyjnego Senatu Anna Paradowska-Naturska podała, że kancelaria Senatu, w której zatrudnionych jest 361 osób (stan na grudzień 2021 r.), wypłaciła pracownikom w 2021 r.:

  • nagrody z funduszu nagród w łącznej wysokości 471 210,00 zł netto;
  • dodatki senackie w łącznej wysokości 3 676 184,27 zł netto
  • oraz specjalne dodatki motywacyjne w łącznej wysokości 371 737,65 zł netto.

"W dokumencie wskazano również, iż w 2021 r. Kancelaria Senatu wypłaciła uprawnionym pracownikom nagrody jubileuszowe w łącznej wysokości 595 620,52 zł netto" - poinformował portal tvp.info.

"W odniesieniu do konkretnych osób przekazano nam tylko, że w 2021 r. szef Kancelarii Senatu Adam Niemczewski otrzymał gratyfikacje finansowe w wysokości 8464,87 zł netto i 9766,57 zł netto, a zastępca szefa Kancelarii Senatu Karolina Zioło-Pużuk dostała 5610,91 zł netto i 6393,05 zł netto" - dodał portal.

W sprawie podania kwot nagród, dodatków senackich oraz premii wypłacanych w 2021 r. Kancelaria Senatu odmawia udostępnienia informacji publicznej.

"Odmawiamy zgodnie z przepisami ustawy o dostępie do informacji publicznej tj. prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej. Należy zauważyć, że wymienieni pracownicy Kancelarii Senatu, w organie władzy publicznej, nie pełnią funkcji publicznych, a powierzone im zadania mają charakter usługowy" - podkreśliła podpisana pod dokumentem Paradowska-Naturska, cytowana przez TVP.info.pl.

Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Sonda
Czy Kancelaria Senatu wydala za dużo pieniędzy na nagrody i dodatki dla pracowników?

Czy rząd ukrywa przed Polakami prawdziwe problemy z finansami państwa?

Posłuchaj rozmowy z byłym politykiem PiS!

Listen to "Premier doskonale wie jaka jest REALNA, a nie propagandowa sytuacja państwa - Jan Maria Jackowski. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.