Andrzej Duda, Wołodymyr Zelensky

i

Autor: PAP/EPA

Krótka wizyta ukraińskiego prezydenta

Andrzej Duda ujawnił szczegóły. O tym rozmawiał z Zełenskim na spotkaniu w Polsce

2022-12-23 13:58

W czwartek wieczorem ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski (44 l.) zjawił się w Polsce. Samolot z nim na pokładzie wylądował w Rzeszowie, by dalej pociągiem przywódca walczącej Ukrainy dostał się do ojczyzny. Zanim jednak granica została przekroczona przez Wołodymyra Zełenskiego, ukraiński prezydent spotkał się z Andrzejem Dudą (50 l.). Wiemy, o czym mówili.

O tym, że w trakcie swojej podróży do domu odwiedził Polskę, poinformował sam Wołodymyr Zełenski. Ukraiński prezydent za pośrednictwem mediów społecznościowych podsumował swoje spotkanie z głową państwa polskiego. - W drodze do domu spotkałem się z przyjacielem Ukrainy – prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Podsumowaliśmy rok, który przyniósł historyczne wyzwania z powodu pełnoskalowej wojny. Omówiliśmy strategiczne plany na przyszłość, stosunki dwustronne i współpracę na poziomie międzynarodowym w 2023 roku - przekazał prezydent Ukrainy. 

Spotkanie Duda-Zełenski. O czym rozmawiali prezydenci sojuszniczych państw?

Zgodnie z informacją przekazaną przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wydarzenie składało się z dwóch części - spotkania delegacji polskiej i ukraińskiej oraz rozmów prezydentów w cztery oczy. W sumie wszystko miało trwać około dwóch godzin.

- W drodze do domu spotkałem się z przyjacielem Ukrainy – prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Podsumowaliśmy rok, który przyniósł historyczne wyzwania z powodu pełnoskalowej wojny. Omówiliśmy strategiczne plany na przyszłość, stosunki dwustronne i współpracę na poziomie międzynarodowym w 2023 roku - przekazała KPRP w oficjalnym komunikacie.

Rąbka tajemnicy uchylił także sam Andrzej Duda. Prezydent we wpisie na Twitterze podkreślił, że w trakcie spotkania z Zełenskim nie tylko przekazał najlepsze życzenia dla jego bliskich, ale także omówił strategię działań na przyszły rok. - Dzisiejsze spotkanie z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim było nie tylko znakomitą okazją do złożenia świąteczno-noworocznych życzeń dla Niego, Jego Rodziny i Ukrainy. Ale także dało sposobność omówienia strategicznych planów działania i współpracy w nadchodzącym 2023 roku - oświadczył prezydent Duda.

Człowiek prezydenta ujawnił bardzo dobre wieści. "To chyba najważniejsza wiadomość"

W trakcie wywiadu na antenie TVN24 głos zabrał Jakub Kumoch (47 l.), szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta. Jak mówił, większość informacji dotyczących rozmów Duda-Zełenski pozostanie niejawnych, ale najważniejszy jest przekaz o bardzo optymistycznym wydźwięku spotkania.

- Znaczna część, tu proszę mi wybaczyć, pozostanie niejawną informacją, natomiast przekaz jest bardzo optymistyczny. To jest chyba najważniejsza wiadomość jaką można powiedzieć - podsumował Kumoch.

Poniżej galeria, w której zobaczycie Andrzeja Dudę przyłapanego na zakupach

Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
Życzenia Świąteczne dla Kaczyńskiego i Tuska | Politycy od Kuchni - odcinek specjalny
Nasi Partnerzy polecają