Putin ciężko chory! Z gorączką pojechał do Mińska, wręczał medale na Kremlu. Co to za wirus?

i

Autor: @KremlinRussia_E / Twitter Putin ciężko chory! Z gorączką pojechał do Mińska, wręczał medale na Kremlu. Co to za wirus?

Kremlowski satrapa nie złamał Polaków

Putin może rwać włosy z głowy, Polacy się nie poddają. Chcemy sankcji nawet kosztem inflacji [SONDAŻ]

2022-12-23 10:30

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" zapytaliśmy się Polaków, co sądzą o kolejnych sankcjach na Rosję. Przypomnijmy, że tydzień temu UE przyjęła dziewiąty już pakiet sankcji i raczej nie będzie to ostatni. Polacy są zgodni, co do jednego - sankcje na Rosję powinny być nakładane nawet za cenę inflacji.

Inflacja nam niestraszna! No, przynajmniej w obliczu wojny w Ukrainie. Choć bowiem łapiemy się codziennie mocniej za kieszeń i narzekamy na drożyznę w kraju, cały czas bardziej jesteśmy oddani zwycięstwu Ukrainy nad Rosją.

Wyższa inflacja w efekcie jeszcze ostrzejszych sankcji na Rosję? Polacy są gotowi

W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster na zlecenie Super Expressu zadano tylko jedno pytanie: "Czy Polska i Unia Europejska powinny nałożyć kolejne sankcje na Rosję, nawet jeśli oznacza to znaczący wzrost inflacji?". Wyniki mówią same za siebie.

61 proc. Polaków popiera takie rozwiązanie, z czego 36 proc. wybiera "zdecydowanie tak", a kolejne 25 proc. badanych mówi o byciu na "raczej tak". W opozycji do nich jest 21 proc. ankietowanych, którzy sprzeciwiają się godzeniu na wyższą inflację w efekcie nałożenia na Rosję sankcji gospodarczych. Spośród przeciwników 13 proc. wybiera "raczej nie", a kolejne 8 proc. "zdecydowanie nie".

Spory odsetek, bo zbliżony do sumy wskazań na "nie", stanowią niezdecydowani. 18 proc. ankietowanych nie ma bowiem w sprawie nałożenia sankcji na Rosję zdania. Inaczej wygląda rozłożenie się głosów, jeśli wyeliminować niezdecydowanych z badania.

Wówczas poparcie dla sankcji nałożonych na Rosję nawet kosztem zwiększenia inflacji rośnie do 74 proc., z czego 44 proc. ankietowanych to osoby zdecydowane, a 31 proc. jest "raczej na tak". Urosła także grupa przeciwników, ale już nie tak mocno, jak zwolenników. W sumie przeciwnych sankcjom za inflację jest 25 proc., z czego 16 proc. to wskazania na "raczej nie", a 9 proc. to "zdecydowanie nie".

Poniżej galeria, w której znajdziecie zdjęcia propagandowych aniołków Putina

Sonda
Czy Rosja na współpracy z Chinami da radę odrobić straty, które poniosła przez sankcje?
Poruszające słowa brata na pogrzebie żołnierza, który zginął na Ukrainie

Po co Wołodymyr Zełenski spotyka się z Joe Bidenem?

Ekspert mówi o PRAWDZIWYCH celach tej wizyty!

Listen on Spreaker.