Ukraińskie służby zatrzymały współpracownicę FSB

i

Autor: TWITTER / @ServiceSsu Ukraińskie służby zatrzymały współpracownicę FSB

WOJNA W UKRAINIE

Agentka FSB wpadła w Kijowie. Ustalono jej zadania

2022-08-14 9:36

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała w Kijowie współpracownicę rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Kobieta za pośrednictwem komunikatora Telegram przekazywała Rosjanom informacje nt. położenia ukraińskich wojsk i obiektów infrastruktury krytycznej.

Zatrzymana jest mieszkanką Kijowa i ma 35 lat. Jak przekazał rzecznik prasowy SBU Artem Dechtiarenko, kobieta miała regularnie fotografować i filmować kluczowe obiekty wojskowe znajdujące się w ukraińskiej stolicy. 

Głównym zadaniem agentki miało być przekazanie oficerowi FSB informacji i współrzędnych budynków, w których są obecne jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy w Kijowie i obwodzie kijowskim. Strona ukraińska tłumaczy, że agresorzy wykorzystują tego typu dane do przeprowadzania nalotów rakietowych na obiekty. 

35-latka miała również udostępniać informacje nt. ukraińskich obiektów infrastruktury krytycznej. Dane przekazywała Rosjanom za pośrednictwem komunikatora Telegram. 

Kobietę aresztowano w trakcie filmowania jednostki wojskowej. SBU skonfiskowała sprzęt komputerowy oraz telefon agentki. Jak poinformowały ukraińskie służby - do sądu został już skierowany wniosek o pozbawienie wolności.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraińcy zasiali popłoch na Krymie. Gen. Skrzypczak wskazuje następny cel

Raport Walczaka: Maria Piechowska: Ukraińcy sami nie spodziewali się, że będą tak zdeterminowani

Wojna w Ukrainie. Co się dzieje na froncie?

Wojna w Ukrainie trwa już od 172 dni. 14 sierpnia Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że siły rosyjskie nacierały jednocześnie na kilku kierunkach frontu, przy czym w niektórych miejscach walki nadal trwają. 

Działania bojowe koncentrowały się na wschodzie Ukrainy. W obwodzie donieckim siły rosyjskie usiłowały bez powodzenia przerwać linię ukraińskiej obrony w okolicach wsi Dołyna. Rosjanie próbowali też poprawić swoje położenie taktyczne w okolicach osiedla Spirne, ale zostali odparci. Nadal trwają walki w okolicy Iwano-Darjiwki.

Siły rosyjskie wycofały się w okolice miejscowości Zajcewe oraz w kierunku Krasnohoriwki i Pisków, choć w obu miejscach nadal trwają walki.

Na kierunku charkowskim wojska rosyjskie przeprowadziły kilka ataków lotniczych. Usiłują też zabezpieczyć logistycznie swoje pododdziały i uzupełnić stan osobowy uszczuplony w wyniku strat.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraina: Rosjanie ostrzelają elektrownię atomową?! Ukraiński wywiad ostrzega

Sonda
Wojna na Ukrainie. Ile może potrwać, Twoim zdaniem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE