Agata Gałuszka-Górska

i

Autor: PAP/Roman Zawistowski

Nekrologi

Zmarła zastępca Prokuratora Krajowego Agata Gałuszka–Górska. Była żoną znanego posła PiS

2022-12-29 9:30

- Z ogromnym bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Agaty Gałuszki-Górskiej, zastępcy Prokuratora Krajowego. Była wspaniałym człowiekiem i profesjonalnym prokuratorem. Odeszłaś tak nagle, za wcześnie, za szybko… Na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci. Spoczywaj w Pokoju - poinformował na Twitterze Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny.

Nie żyje zastępca Prokuratora Generalnego Agata Gałuszka–Górska

Informację o śmierci zastępcy Prokuratora Krajowego zamieściła na swojej stronie Prokuratura Krajowa. "Pani Prokurator Agata Gałuszka–Górska - Zastępca Prokuratora Krajowego była wybitnym prokuratorem, posiadającym ogromne doświadczenie zawodowe i rozległą wiedzę, w szczególności w zakresie procedury karnej, prawa karnego materialnego i kryminalistyki. Panią Prokurator cechowała niezwykła pracowitość i bezgraniczne oddanie służbie prokuratorskiej. Ciążące na niej obowiązki służbowe wykonywała na najwyższym poziomie profesjonalizmu zawodowego. Posiadała także wyjątkowe zdolności organizowania pracy w kierowanych przez nią komórkach organizacyjnych. Jej droga zawodowa, sposób wykonywania obowiązków i stosunek do współpracowników stanowiły wzorzec postępowania dla innych prokuratorów" - napisano w komunikacie.

Pani Prokurator Agata Gałuszka–Górska w jednostkach prokuratury pełniła służbę od kwietnia 1999 r. W latach 2004 - 2008 prowadziła i nadzorowała postępowania dotyczące przestępczości zorganizowanej, najpierw w Wydziale do Spraw Przestępczości Zorganizowanej w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie, a następnie w Biurze do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Od dnia 1 września 2008 r. wykonywała czynności służbowe w Biurze Prezydialnym Prokuratury Krajowej, natomiast z dniem 31 marca 2010 r. w Departamencie Organizacji Pracy, Wizytacji i Systemów Informatycznych Prokuratury w Prokuraturze Generalnej.

Agata Gałuszka–Górska była żoną zmarłego w 2016 roku posła PiS Artura Górskiego

W okresie od 6 lutego 2013 r. do 3 marca 2016 r. pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Organizacji Pracy Prokuratury w Prokuraturze Generalnej, a od 18 marca 2016 r. funkcję Zastępcy Prokuratora Krajowego. Była Wiceprzewodniczącym Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym oraz członkiem Rady Programowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 4 kwietnia 2019 roku została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi. Prywatnie Agata Gałuszka–Górska była żoną zmarłego w 2016 roku posła PiS Artura Górskiego.

Sonda
Czy Zbigniew Ziobro jest dobrym ministrem sprawiedliwości?
Polacy żądają kar chłosty. Co na to Ziobro? Biczowanie w kodeksie karnym? Komentery Adama Federa [WIDEO].