wybory

i

Autor: Pixabay wybory

WOW

Zaskakujący sondaż prezydencki. Druga tura to starcie tytanów!

2023-02-12 12:48

Do wyborów prezydenckich zostało jeszcze sporo czasu, ale jedno jest pewne: Andrzej Duda nie będzie mógł już w nich kandydować. W sondażu prezydenckim sprawdzono, jakie mogłyby być ewentualne wyniki takich wyborów, gdyby odbyły się dzisiaj. Druga tura to prawdziwe starcie politycznych tytanów! W drugiej turze wyborów prezydenckich 2025 zmierzyliby się: Beata Szydło i Rafał Trzaskowski.

Do kolejnych wyborów prezydenckich dojdzie w dopiero w 2025 roku. Obecny prezydent Andrzej Duda, który jest w trakcie swojej drugiej kadencji, nie będzie mógł już kandydować. To oznacza, że PiS będzie musiał poszukać nowego kandydata, a opozycja z kolei musi znaleźć dobrego rywala. United Surveys przeprowadził sondaż na zlecenie Wirtualnej Polski, w którym założono, że kandydatką PiS byłaby była premier Beata Szydło, która odpowiadała także za kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. Reprezentantem PO byłby obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Polski 2050 – Szymon Hołownia, PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz, Konfederacji – Krzysztof Bosak, a Lewicy Robert Biedroń.

Kto wygrałby wybory prezydenckie?

Z sondażu wynika, że konieczna byłaby druga tura wyborów. Pierwszą wygrałby Rafał Trzaskowski z poparciem 32,8 proc. Za nim uplasowałaby się Beata Szydło z wynikiem 23,6 proc.  Kolejni kandydacie cieszyli się o wiele mniejszym poparciem. Szymon Hołownia może liczyć na 10,4 proc., Krzysztof Bosak z kolei otrzymał 9,4 proc. Robert Biedroń z kolei otrzymał 6,6 proc. głosów, a Władysław Kosiniak-Kamysz niewiele mniej, bo 6 proc. 11,2 proc. respondentów nie wiedziała, na kogo wskazać lub chciała innego kandydata. Ostateczne starcie należałoby do politycznych tytanów: Rafała Trzaskowskiego, który już startował w wyborach prezydenckich, oraz Beatą Szydło, która umie przeprowadzić skuteczną kampanię.

Sonda
Na kogo zagłosowałbyś w wyborach prezydenckich?
Express Biedrzyckiej - Kazimierz KRUPA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany