Donald Tusk, Janusz Kowalski

i

Autor: Marek Kudelski, Marcin Wziontek Donald Tusk, Janusz Kowalski

PIENIĄDZE SZEFA PO

Zarzucił Tuskowi ukrywanie majątku. Chce ujawnienia emerytury Donalda Tuska. Jaką emeryturę ma szef PO z ZUS?

2023-02-28 11:12

Donald Tusk w kwietniu zeszłego roku skończył 65 lat, czyli uzyskał wiek emerytalny. To sprawiło, że zaczęto wyliczać, ile wynieść może emerytura Tuska. Według szacunków polityk może liczyć na bardzo wysoką emeryturę. On sam jednak ujawnił, jaką emeryturę wyliczyło mu ZUS. Miał też upublicznić dane, jeśli otrzyma pierwsze świadczenie. Teraz domaga się tego Janusz Kowalski, który wzywa: "Niech opowie Polakom o swojej emeryturze".

Ile może wynosić emerytura Donalda Tuska? 

Donald Tusk, zgodnie z prawem, wszedł już w wiek emerytalny. W kwietniu 2022 skończył 65 lat. Oznacza to, że po przekroczeniu tego wieku, mógł składać w ZUS papiery i zostać emerytem. Na jak wysoką emeryturę może liczyć Donald Tusk? Zgodnie z szacunkami za pracę w unijnych instytucjach szef PO może liczyć na ok. 20 tys. zł emerytury, a jego świadczenie z ZUS, zgodnie z wyliczeniami, powinna wynieść ok. 10 tys. zł, w sumie emerytura Donalda Tuska może wynosić ok. 30 tys. zł, tak przynajmniej wynikało z luźnych szacunków "Super Expressu". Sam Donald Tusk, gdy głośno stało się o temacie jego emerytury, przyznał w jednym z wywiadów: - Gdy dostanę tę emeryturę, to chętnie podzielę się informacją, ile dokładnie wynosi. A gdy otrzymam emeryturę europejską, też o tym poinformuję - powiedział w zeszłym roku polityk w rozmowie z natemat.pl. W tym samym wywiadzie mówił też, jakie wyliczenia emerytalne dostał z ZUS: - Ostatnia informacja, jaką dostałem z ZUS, mówi o 3 tysiącach z kawałkiem. Ta kwota, podobnie jak w przypadku innych osób, co jakiś czas ulega pewnym zmianom, bo niestety rośnie umieralność, a to wpływa na wyliczenia - powiedział wówczas. Taka suma może wiele osób zdziwić. 

Janusz Kowalski chce, by Tusk opowiedział o swojej emeryturze

Teraz temat emerytury Tuska powrócił. Polityk Janusz Kowalski zapytał o nią na Twitterze, komentując: - Donald Tusk ukrywa swój majątek. Niech opowie Polakom o swojej emeryturze od Angeli Merkel za 5 lat nicnierobienia w Brukseli! Jej wysokość to 30 tys. zł miesięcznie czyli równowartość przeciętnych emerytur 20 rolników indywidualnych po kilkudziesięciu latach ich ciężkiej pracy!- czytamy we wpisie Janusza Kowalskiego. 

NIŻEJ ZNAJDZIESZ ZDJĘCIA, KTÓRE POKAŻĄ, JAK PRZEZ LATA ZMIENIŁ SIĘ TUSK: KIEDY MIAŁ BUJNĄ FALOWANĄ GRZYWĘ!

Kamiński: Z Tuskiem jako kandydatem na premiera będzie nam trudniej wygrać

Zazdrościsz mundurowym wcześniejszej emerytury?

Posłuchaj, jakie ma zalety i WADY, a może szybko przestaniesz...

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany