Donald Tusk

i

Autor: Platforma Obywatelska / Facebook Donald Tusk

Emerytura Donalda Tuska. Osiągnął wiek. 30 tys. zł miesięcznie

2022-04-22 8:35

Donald Tusk ma dziś powody do świętowania. Przede wszystkim skończył 65 lat, a to oznacza, że osiągnął wiek emerytalny i może wystąpić do ZUS o wypłatę świadczenia. Były premier otrzyma dwie emerytury: unijną oraz krajową. Według naszych luźnych szacunków przewodniczący PO może dostawać w sumie ok. 30 tys. zł miesięcznie! Będzie to najwyższa emerytura, jakie otrzymują politycy.

Wiek emerytalny Donalda Tuska

Szef największej opozycyjnej partii otrzymuje dziś urodzinowe życzenia od rodziny i współpracowników. Ma co świętować, bo osiągnął wiek emerytalny. Gdyby PiS nie przywrócił poprzedniego wieku emerytalnego i wciąż obowiązywałby ten wydłużony pod rządami Donalda Tuska, to były premier na emeryturę mógłby przejść dopiero za dwa lata. Czy złoży już teraz wniosek do ZUS? Nie wiemy, ale policzyliśmy, jak wysoka może być emerytura polityka, który urodził się w 1957 roku.

Złe wieści dla seniorów. 14. emerytura nie będzie dla wszystkich

Donald Tusk w czasach studenckich był opozycyjnym dziennikarzem, a w stanie wojennym imał się różnych zająć (np. sprzedaż drożdżówek w tunelu dworcowym w Gdańsku). Pracował fizycznie w Norwegii, a po powrocie na wysokościach w spółdzielni „Świetlik”. Karierę polityczną rozpoczął po upadku PRL, kiedy pierwszy raz dostał się do Sejmu jako współzałożyciel Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Później był wiceszefem Unii Wolności, a w 2001 r. zakładał PO. Jego partia dwukrotnie wygrała wybory parlamentarne, a on sprawował funkcję premiera przez siedem lat (2007–2014).

Unijna emerytura

Kolejnym krokiem w karierze był urząd przewodniczącego Rady Europejskiej, na którym utrzymał się do 2019 r. Następnie został szefem Europejskiej Partii Ludowej. W 2021 r. wrócił do polskiej polityki i ponownie został szefem PO.

Według naszych szacunków za pracę w UE Donald Tusk może liczyć na ok. 20 tys. zł emerytury. Jego emerytura w ZUS powinna wynieść ok. 10 tys. zł. W sumie może otrzymywać ok. 30 tys. zł.

Druga waloryzacja rent i emerytur. Jest KONKRETNY plan Lewicy. Gawkowski ujawnia

Na razie największą emeryturę spośród polityków seniorów (polską i unijną) dostaje Joanna Senyszyn (73 l.): ok. 20 tys. zł. Niewiele mniejszą (ok. 18 tys. zł) ma były premier Marek Belka (70 l.). ABR

Sonda
Czy Donald Tusk zasłużył na tak wysoką emeryturę?
Donald Tusk kończy dziś 65 lat  Wpisujcie życzenia

i

Autor: SE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE