Prezydent Andrzej Duda

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Prezydent Andrzej Duda

Spotkanie BBN

Zakończyło się spotkanie w BBN. Bezpieczeństwo RP kluczowym aspektem dla prezydenta Andrzeja Dudy

2023-01-09 21:14

Zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, szefów MON, MSWiA, BBN oraz szefów służb specjalnych w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Jak informowała Kancelaria Prezydenta celem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji bezpieczeństwa oraz polityki sojuszniczej związanej z wojną w Ukrainie.

Spotkanie w BBN. Bezpieczeństwo RP kluczowym aspektem

"Dla prezydenta Andrzeja Dudy najważniejszym aspektem jest kwestia bezpieczeństwa Rzeczypospolitej oraz zdolności posiadanych przez Siły Zbrojne RP" - poinformował w poniedziałek szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera po spotkaniu prezydenta, premiera i ministrów w BBN.

"W trakcie spotkania omówione zostały wszystkie przedsięwzięcia, które będą realizowane w najbliższym czasie w sposób planowy w zakresie polityki sojuszniczej, jak ćwiczenia lub spodziewana polityka RP wobec zbliżającego się w bieżącym roku szczytu NATO" - powiedział w oświadczeniu dla dziennikarzy Siewiera. Jak dodał omawiane były także kwestie pomocy dla Ukrainy i wsparcia dla tego kraju.

Spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Kto brał w nim udział?

Po godz. 17.00 prezydencka kancelaria poinformowała o rozpoczęciu spotkania prezydenta z premierem oraz szefami MON, MSWiA, BBN i szefami służb specjalnych.

W  trwającym ok. trzech godzin spotkaniu w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego uczestniczyli prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, szefowie MON, MSWiA, BBN oraz szefowie służb specjalnych. Spotkanie poświęcone było omówieniu aktualnej sytuacji bezpieczeństwa oraz polityki sojuszniczej związanej z wojną na Ukrainie.

Narady w BBN z udziałem prezydenta, premiera oraz kluczowych ministrów w związku z rosyjską agresją na Ukrainę odbywają od jej początku w lutym 2022 roku. Poza sytuacją na Ukrainie narady poświęcone były również m.in. bezpieczeństwu energetycznemu czy odbudowie Ukrainy po wojnie.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz SŁOMKA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany