Mateusz Morawiecki, Donald Tusk

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS, MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Q&A z Premierem

Premier Mateusz Morawiecki o Tusku: może pluć sobie w brodę, że nie skorzystał z moich rad

2023-01-02 19:11

Premier Mateusz Morawiecki podczas Q&A na Facebooku wypowiedział się na temat Donalda Tuska. "Mogłem dobrze doradzić w prowadzeniu gospodarki ekipie, na czele której stał Donald Tusk; to on może sobie pluć w brodę, że z dobrych rad dotyczących uszczelnienia systemu budżetowego wtedy nie skorzystał" - powiedział szef rządu.

Premier Morawiecki ostro o Donaldzie Tusku. "Może pluć sobie w brodę"

Szef rządu podczas poniedziałkowego Q&A na Facebooku został zapytany, dlaczego w przeszłości został doradcą ekonomicznym rządu Donalda Tuska.

Morawiecki odparł, że wówczas był prezesem jednego z banków; mieliśmy też do czynienia z wielkim kryzysem finansowym. "Mogłem dobrze doradzić w prowadzeniu gospodarki tej ekipie, na czele której wtedy stał właśnie Donald Tusk" - mówił premier.

"Myślę, że to on przede wszystkim może sobie pluć w brodę, że z dobrych, bardzo dobrych rad dotyczących uszczelnienia systemu budżetowego wtedy nie skorzystał" - dodał.

Mateusz Morawiecki o politycznej przeszłości i wychowaniu

Morawiecki podkreślił, że był wychowany w etosie państwowca. "Osoby, która pomaga, stara się jak najlepiej pomagać w rządzeniu, zarządzaniu państwem, trudnymi procesami. Nie żałuję tego. Uważam, że warto było wtedy skorzystać z tych dobrych sugestii, które również ja wtedy miałem, jako jeden ze współpracowników w Radzie Gospodarczej" - powiedział.

Morawiecki jako prezes Banku Zachodniego WBK zasiadał w Radzie Gospodarczej przy premierze i doradzał Donaldowi Tuskowi w latach 2010-2012.

Sonda
Czy debata Morawiecki-Tusk powinna się odbyć?
Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz SŁOMKA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany