Witold Waszczykowski

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS

Poruszające wyznanie

Witold Waszczykowski ujawnia na co choruje. Pierwsza taka rozmowa

Mimo codziennego bólu i cierpienia europoseł PiS Witold Waszczykowski (66 l.) nie ma najmniejszego zamiaru się poddawać! Walczący z ciężką chorobą polityk lata do Brukseli na posiedzenia europarlamentu, gdzie porusza się na specjalnym skuterze elektrycznym. - Mam stwardnienie zanikowe boczne. Choroba atakuje mi kończyny, czy mowę, ale staram się funkcjonować – mówi w rozmowie z „Super Expressem” były szef MSZ Witold Waszczykowski.

Zanim Witold Waszczykowski poznał diagnozę, nie wiedział co mu jest i co się dzieje z jego ciałem. Początkowo lekarze wskazywali na polineuropatię o czym sam europoseł PiS opowiadał nam w zeszłym roku. Wszystko się jednak zmieniało po kolejnych badaniach. Były szef MSZ usłyszał straszliwą diagnozę: stwardnienie zanikowe boczne. Jej objawy to m.in. zanik mięśni kończyn, problemy z mową i stopniowa utrata sprawności ruchowej. Tego wszystkiego doświadcza niestety Witold Waszczykowski. Mimo choroby, europoseł nie poddaje się. Lata do Brukseli, bierze udział w posiedzeniach europarlamentu, pracuje aktywnie w komisjach.

- Poruszam się na skuterze elektrycznym, mam stwardnienie zanikowe boczne. Choroba atakuje mi kończyny, mam też pewne problemy z możliwością wypowiadania się. Staram się jednak funkcjonować. Mam asystę medyczną, mam skuter, który pozwala mi się poruszać. Mówię, piszę, głowa jeszcze pracuje. To jest jednak nieuleczalna choroba, proszę pytać Pana Boga co dalej, ale lepiej niestety już nie będzie… - mówi w przejmującej rozmowie z „Super Expressem” Witold Waszczykowski. Były szef MSZ nieustannie przygląda się teraz zbliżającej się wizycie prezydenta USA Joe Bidena w Polsce. - Wszyscy spodziewają się, że będzie jakiś gest wobec Ukrainy. Byłoby fantastycznie, gdyby prezydent Biden przekroczył polską granicą i gdzieś pod Lwowem spotkał się z prezydentem Zełenskim. Nie wiem, czy ze względów bezpieczeństwa jest to realne, ale doproszenie ukraińskiego prezydenta byłoby też istotne. Może to być jednak mało realne, ale byłby to wspaniały gest – mówi nam na koniec Witold Waszczykowski. 

Sonda
Czy wizyta Joe Bidena w Polsce to dobry pomysł?
WASZCZYKOWSKI: UNIA PRZYSTAWIŁA POLSKIM WŁADZOM PISTOLET DO GŁOWY
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany