Michał Wypij i Jan Strzeżek

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Michał Wypij i Jan Strzeżek

Z ostatniej chwili

Wielkie zmiany w Porozumieniu! Odchodzą Jan Strzeżek i Michał Wypij

2023-02-06 11:03

Porozumienie przeszło przez wiele zmian: od wspierania PiS-u do bycia częścią opozycji, zmiana kierownictwa partii, a teraz nowe plany i odejście stałych członków partii. Swoją decyzję ogłosił poseł ugrupowania Michał Wypij i rzecznik Jan Strzeżek. To reakcja na decyzję jaką podjęła prezes partii Magdalena Sroka.

Politycy Porozumienia przekazali swoją decyzję podczas konferencji w Sejmie. Wszystko przez postanowienia, które zapadły 5 lutego 2023. Wówczas zarząd Porozumienia postanowił połączyć się z AgroUnią Michala Kołodziejczaka. Warto zaznaczyć, że za takim posunięciem głosowało 17 osób, 7 było przeciw, w tym Jan Strzeżek i jego bliscy współpracownicy, Michał Wypij zaś był nieobecny podczas głosowania. W wyniku tej decyzji Jan Strzeżek, Michał Wypij oraz sześciu innych posłów postanowiło odejść z Porozumienia. - To projekt skrajnie niepoważny – mówili podczas konferencji w Sejmie 6 lutego. Już wcześniej Michał Wypij mówił, że nie podoba mu się zjednoczenie z AgroUnią. - To dla mnie całkowicie niezrozumiała decyzja kierownictwa partii, której nie popieram, i która będzie miała daleko idące konsekwencje – mówił w rozmowie z Interią.

Jan Strzeżek komentuje odejście z Porozumienia

Jan Strzeżek podkreśla, że był lojalny wobec Porozumienia, jednak nie zgadza się na połaczenie z AgroUnią. Postanowił także wytłumaczyć swoją decyzję. - Lojalnie do samego końca uważałem, że trzeba współpracować w ramach Porozumienia, które tworzyłem przez blisko dziewięć lat. Była to moja pierwsza partia polityczna, ale na ten mariaż się nie mogłem się zgodzić. Musiałbym oszukiwać innych i siebie, że takie rozwiązanie mi się podoba – mówił o swojej decyzji Interii.

Sonda
Czy połączenie Porozumienia i AgroUnii to dobry pomysł?
Sedno Sprawy - Magdalena Sroka