Porozumienie Sroki razem z AgroUnią Kołodziejczaka

i

Autor: East News, Paweł Jaskółka/Super Express Porozumienie Sroki razem z AgroUnią Kołodziejczaka

NOWA SIŁA POLITYCZNA

Porozumienie Sroki razem z AgroUnią Kołodziejczaka. Połączą się w jedno na wybory 2023

2023-02-06 7:50

Pierwsze polityczne porozumienie przed wyborami 2023! Porozumienie, któremu od niedawna przewodzi Magdalena Sroka, połączy się z AgroUnią Michała Kołodziejczaka. O tym, by z dwóch formacji stworzyć jedno ugrupowanie, w niedzielę (5 lutego), na posiedzeniu zarządu, zdecydowało Porozumienie, donosi Interia. Siedemnastu członków Porozumienia było za połączeniem z AgroUnią.

Współpraca Sroki i Kołodziejczaka: "Teraz do pracy i w Polskę" 

Pierwsza polityczna współpraca dwóch ugrupowań na wybory 2023, czyli wybory do Sejmu i Senatu już jest. W niedzielę, 5 lutego w Warszawie Zarząd Krajowy Porozumienia obradował ws. decyzji partii dotyczącej startu w wyborach. - Miło mi poinformować, że od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymałam "zielone światło" w zakresie współpracy Michałem Kołodziejczakiem i AgroUnią - napisała na Twitterze prezes partii Magdalena Sroka. Wpis Sroki udostępnił szef AgroUnii Michał Kołodziejczak i dodał do siebie: - Będzie dobrze. Walczymy! - napisał na Twitterze.

Interia.pl podała, że podczas posiedzenia zarządu połączenie z AgroUnią poparli m.in. posłanka Iwona Michałek, poseł Stanisław Bukowiec i Tomasz Urynowicz, a przeciwko był m.in. rzecznik koła Jan Strzeżek. W obradach nie uczestniczył - dowiedział się portal Interia- poseł Michał Wypij. Sekretarz generalny Porozumienia Stanisław Bukowiec poinformował PAP, że szczegóły dotyczące decyzji partii ws. startu w wyborach Magdalena Sroka przedstawi podczas wtorkowej konferencji prasowej.

SPRAWDŹ: Magdalena Sroka zdradziła nam, o czym marzyła w młodości. Polityką ją nudziła!

AgroUnia i Porozumienie razem

O tym, że Porozumienie i AGROunia łączą siły i rejestrują nową partię, żeby pod wspólnym szyldem wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych, informowały wcześniej Wyborcza.pl i Wirtualna Polska. Wiceprezes zarządu krajowego partii Porozumienie Michał Wypij ocenił w rozmowie z PAP, że projekt ten "ma niski potencjał polityczny". - Nie potrafię przewidzieć, jakich wyborców może zainteresować. Tak zdecydowany sygnał ze strony Porozumienia jeszcze bardziej zawęża i tak wąską możliwość współpracy z dużymi partiami opozycyjnymi. Bardzo żałuję niewykorzystanego potencjału Porozumienia, przyszłych, sensownych koalicji i jednej listy - powiedział PAP poseł Michał Wypij. Jak dodał polityk, w zaistniałej sytuacji jest zmuszony podjąć decyzję o swojej politycznej przyszłości. Zastrzegł, że raczej nie wiąże jej z AGROunią.

NIŻEJ ZOBACZYCIE, JAK DAWNIEJ WYGLĄDAŁA MAGDALENA SROKA: 

Sonda
Połącznie Porozumienia i AgroUnii to dobry pomysł?
Michał Kołodziejczak nie pozostawia złudzeń. "Będzie tylko gorzej"
Listen on Spreaker.