Sławomir Mentzen na spotkaniu z wyborcami

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Sławomir Mentzen na spotkaniu z wyborcami

Skąd taka decyzja?!

Wielki cios w Konfederację tuż przed wyborami! "Wyssane z palca brednie"! Co dalej?!

2023-09-05 13:54

Już za troszkę ponad miesiąc Polacy udadzą się do urn, aby głosować w wyborach parlamentarnych. Nadchodzące tygodnie to ostatnia szansa dla wszystkich ugrupowań, aby przyciągnąć do swojej oferty kolejnych rodaków. Właśnie w tym momencie niespodziewany, bardzo bolesny cios otrzymała Konfederacja. Konto partii, uchodzącej za lidera w kwestii działań w mediach społecznościowych, zostało znienacka zablokowane na Instagramie. Powód? Jak przekonuje Konfederacja, są to "wyssane z palca brednie"!

Czemu kontro Konfederacji zostało zablokowane na Instagramie? Ugrupowanie Sławomira Mentzena opublikowało na swoim profilu na serwisie X (dawny Twitter) komunikat, jaki otrzymało. Jak się okazuje, powodem zawieszenia konta partii na Instagramie miałoby być, rzekomo, "udostępnianie symboli, osób i organizacji, które uznaje za niebezpieczne oraz ich chwalenie czy wspieranie". Meta wskazała przykłady takich działań. To m.in. "chwalenie ataku terrorystycznego", "popieranie przemocy wobec określonej grupy ludzi" i "wspieranie lub promowanie szkodliwej aktywności kryminalnej, takiej jak handel ludźmi".

Zobacz: Była posłanką Kaczyńskiego. Teraz mówi, że "nie po to Jezus Chrystus umarł na krzyżu, by PiS wygrał kolejne wybory"

Reakcja Konfederacji

W opinii partii przedstawione im zarzuty są kłamliwe. - Meta znowu zawiesza konto Konfederacji. Tym razem na Instagramie! Powód? Wyssane z palca brednie! - czytamy w emocjonalnym wpisie Konfederacji, umieszczonym na serwisie X. Jak wynika z oświadczenia platformy Meta, ugrupowanie ma 180 dni na odwołanie się od decyzji. - Czekamy - odwołaliśmy się oczywiście - oświadczyła partia. Czy jednak do czasu wyborów konto zostanie odblokowane? Tego nie wie nikt...

Przeczytaj: Niesamowite, kto występuje w spocie Konfederacji! Cały Internet zna tę postać

Kolejne kłopoty partii w sieci

Warto przypomnieć, że w styczniu ub.r. zablokowany został profil Konfederacji na Facebooku. Powodem było łamanie "standardów społeczności". Serwis Marka Zuckenberga opublikował wówczas oświadczenie, w którym podkreślił, że strona Konfederacji zostaje usunięta, ponieważ "wielokrotnie naruszała standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści".

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak mieszka Sławomir Mentzen

Quiz. Ci aktorzy, piosenkarze i sportowcy byli posłami. Pamiętasz, kto zasiadał w Sejmie?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czy Piotr "Liroy" Marzec był posłem?
Sławomir Mentzen – najmocniejsze pytania widzów: likwidacja ZUS, aborcja, religia w szkołach, dostęp do broni, rewolucja w emeryturach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany