Donald Tusk

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Donald Tusk

Sondaż dla „Super Expressu"

Marsz 4 czerwca. Większość nie wierzy w sukces marszu Tuska

2023-06-02 5:10

4 czerwca opozycja pod wodzą Donalda Tuska (66 l.) organizuje w stolicy marsz przeciwko rządom PiS. Czy okaże się on sukcesem? 54 proc. Polaków w to wątpi – wskazał sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Socjolog z Polskiej Akademii Nauk, prof. Henryk Domański (71 l.), jest zaskoczony, że sceptyków nie ma więcej.

Marsz 4 czerwca. Jak oceniają go Polacy? Mamy sondaż!

Lider PO, w 34. rocznicę pierwszych po II wojnie światowej, częściowo wolnych wyborów, organizuje marsz „przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu". Do udziału w nim zachęcił liderów innych opozycyjnych partii.

Marsz 4 czerwca. Kto pojawi się na marszu? Nowe wieści

Instytut Badań Pollster na zlecenie „SE” zapytał Polaków, czy wierzą w sukces marszu opozycji. 46 proc. ankietowanych w sukces wierzy, a 54 proc. wątpi. – Sądziłem, że odsetek poparcia dla marszu będzie na poziomie poparcia dla PO – komentuje prof. Henryk Domański, socjolog z PAN. – Widocznie marsz popierają też zwolennicy innych partii, których liderzy zapowiedzieli udział w tym wydarzeniu. Wątpiący w sukces marszu to przede wszystkim elektorat PiS oraz niezdecydowani – dodaje i szacuje, że w marszu weźmie udział 100 tys. Polaków.

Sondaż. Polacy podzieleni ws. marszu

i

Autor: SE

- Marsz zapewne przyciągnie nie tylko osoby, które nie sympatyzują z PiS. Stawią się też tacy, którzy po prostu chcą wziąć udział w czymś ważnym. Taka jest część uczestników marszu 11 listopada w Święto Niepodległości - tłumaczy Domański.

Ekspert od polityki: Dzięki PiS frekwencja na marszu będzie większa niż Tusk się spodziewał

Badanie wykonano w dniach 30-31 maja na grupie 1006 osób. 

Borys Budka: Putin jest dumny z PiS
Sonda
Ile osób weźmie udział w marszu lidera PO, Donalda Tuska?
Listen on Spreaker.