Marsz 4 czerwca. Kto pojawi się na marszu? Nowe wieści

i

Autor: Screen/marsz4czerwca.info

SZCZEGÓŁY

Marsz 4 czerwca. Kto pojawi się na marszu? Nowe wieści

2023-06-01 10:56

Marsz 4 czerwca. W najbliższą niedzielę w Warszawie odbędzie się wielki marsz, do wzięcia udziału, w którym namawia Donald Tusk. Im bliżej 4 czerwca, tym więcej szczegółów dotyczących marszu się pojawia. Wiadomo też, kto zamierza brać w nim udział. Znane nazwiska ze świata polityki i kultury.

Marsz 4 czerwca. Poznaliśmy szczegóły wydarzenia 

Marsz 4 czerwca zbliża się wielkimi krokami. Znana jest data, godzina i trasa marszu, a więc wszelkie organizacyjne szczegóły. Marsz rozpoczyna się w niedzielę w samo południe, czyli o godzinie 12:00 i startuje z placu na Rozdrożu, następnie będzie przechodził Alejami Ujazdowskimi, przez plac Trzech Krzyży, i dalej Krakowskim Przedmieściem, aż do placu Zamkowego, gdzie będzie meta marszu. Ostatnie wydarzenia polityczne sprawiły, że zdaniem organizatorów trzeba spodziewać się nawet 200-300 tysięcy uczestników, którzy będą brali udział w marszu 4 czerwca, jak podaje wp.pl. z informacji portalu wynika też, że w czasie marszu nagłośnienie będzie rozstawione na całej jego trasie, a przemówienia najważniejszych uczestników będą przez cały czas, a nie tylko po przemarszu. W czasie wydarzenia ma być tez wykorzystana ruchoma platforma, a przemawiać w czasie marszu 4 czerwca będzie z całą pewnością Donald Tusk, ale też inni liderzy z Koalicji Obywatelskiej.

Kilka dni temu chęć udziału w marsz 4 czerwca zgłosił Trzecia Droga, czyli Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia. Obaj przyznali, że skłoniły ich do tego najnowsze wydarzenia polityczne, czyli podpisanie przez prezydenta ustawy dotyczącej "lex Tusk", czyli pozwalającej na powstanie komisji ds. badania rosyjskich wpływów w Polsce.

Gwiazdy na marszu 4 czerwca

Oprócz polityków do wzięcia udziału w marszu zachęcają też artyści, którzy sami też deklarują swoją obecność 4 czerwca na marszu. Wiadomo, że na wydarzenie wybierają się m.in. aktorka Krystyna Janda, aktorzy Janusz Gajos i Daniel Olbrychski, piosenkarz Skiba, dziennikarz Wojciech Mann, o swojej obecności zapewnił też Jerzy Owsiak szef WOŚP, uczestniczka powstania warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska, były prezydent Lech Wałęsa i były opozycjonista Władysław Frasyniuk.

Sonda
Czy ustawa ds. komisji badania rosyjskich wpływów w Polsce ma wyeliminować Donalda Tuska z wyborów?
Szydło ostro w PE w czasie debaty o Lex Tusk. "Wstyd Sikorski! Wstyd!"