Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPERSS Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński

Agata Duda też zabrała głos

Ważny list Jarosława Kaczyńskiego. „Chciałbym podziękować za wytrwałą służbę RP”

2022-09-28 11:49

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie może narzekać na brak zajęć. Były wicepremier kontynuuje objazd Polski, gdzie na spotkaniach z mieszkańcami wygłasza przemówienia i odpowiada na pytania, pojawia się także w Sejmie i spotyka się z innymi politykami PiS. Mimo wszystko znalazł czas, by napisać ważny list. Co przekazał?

Jarosław Kaczyński, choć nie mógł się stawić się osobiście na 20-leciu Inspekcji Transportu Drogowego w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie, napisał szczególny list, w którym dziękował za służbę Polsce. "Chciałbym pogratulować tego jubileuszu i podziękować (...) za wytrwałą i sprawną służbę RP. Do dzięki państwa wysiłkom i staraniom wzrasta poziom stosowanie się kierowców do obowiązujących na naszych drogach przepisów, polepsza się stan techniczny pojazdów. Słowem - jest bezpieczniej" - napisał prezes PiS. Także pierwsza dama Agata Duda gratulowała Inspekcji Transportu Drogowego. "Składam w imieniu swoim i mojego małżonka gorące podziękowanie za profesjonalizm i zaangażowanie w służbie na rzecz bezpieczeństwa komunikacji drogowej. O państwa wysokich kompetencjach przekonałam się osobiście wielokrotnie uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży prowadzonych prze Inspekcję Transportu Drogowego. Jestem pod wielkim wrażeniem państwa działań, które przyczyniają się do upowszechniania wiedzy o zasadach bezpieczeństwa" – powiedziała żona Andrzeja Dudy.

Głos zabrał także gali główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur. - Za nami 20 lat trudnej i sumiennej pracy, której efektem jest coraz wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym i coraz bardziej profesjonalny transport. To 20 lat ciągłej prasy nad kształtem struktur inspekcji, zakresem zadań i kompetencji, wzmocnieniem naszego potencjału kadrowego oraz zaplecza kontrolnego – powiedział. Warto przypomnieć, ze w czasie 20 lat swojej działalności Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła niemal 3,5 mln kontroli drogowych, w tym 1,5 mln przewoźników zagranicznych, blisko 525 tys. kontroli przewozu osób oraz prawie 340 tys. kontroli masy i wymiarów pojazdów, a także ponad 311 tys. kontroli pojazdów przewożących towary niebezpieczne. Ponadto zorganizowali wiele spotkań edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób starszych.

W NASZEJ GALERII MOŻESZ ZOBACZYĆ, CO PORABIA ALVIN GAJADHUR W WOLNYM CZASI

Sonda
Cenisz Inspekcję Transportu Drogowego?
Express Biedrzyckiej - Włodzimierz CIMOSZEWICZ: Kaczyński jest zakładnikiem Ziobry