Trzynasta emerytura 2023

i

Autor: shutterstock

Emerycie! Będzie REKORDOWA waloryzacja! Wiceminister ujawnił, ile wyniesie 13. emerytura

Nadchodzi rekordowa waloryzacja rent i emerytur. W efekcie wysokiej inflacji, w marcu 2023 r. emerytów czeka duża podwyżka świadczeń. Według zapowiedzi wiceministra rodziny i polityki społecznej, Stanisława Szweda (67 l.), emerytura minimalna wyniesie ok. 1500 zł brutto. – Tyle samo wyniesie trzynastka – zapowiedział polityk.

Rekordowa waloryzacja rent i emerytur w 2023. Co czeka emerytów?

Olbrzymia drożyzna pożera dochody Polaków, w tym emerytury, w szczególności bardzo niskie świadczenia. W marcu 2023 ZUS zwaloryzuje renty i emerytury, aby nie straciły one na wartości. Ponieważ mamy rekordową inflację, przyszłoroczna waloryzacja także będzie też rekordowa. We środę 6 lipca informowaliśmy, że przyszłoroczna emerytura minimalna powinna wynieść ok. 1500 zł brutto czyli 1365 zł na rękę. Tyle prognozuje wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, który przekazał nam dobre wieści dla emerytów: – W przyszłym roku minimalna emerytura może wynieść ok. 1500 zł. Takie są nasze szacunki – powiedział nam polityk. – Tyle samo wyniesie 13. emerytura – dodaje wiceszef resortu rodziny Stanisław Szwed w rozmowie z "Super Expressem". To oznacza kolejne dobre informacje dla seniorów.

SPRAWDŹ TEŻ: Emerycie, szykuje się rekordowa waloryzacja 2023! Osłupiejesz, gdy zobaczysz, ile może wynieść [TABELA]

Ile wyniesie trzynasta emerytura w 2023 roku? Będzie najwyższa w historii

Jeśli te szacunki się potwierdzą, w kwietniu seniorzy dostaną najwyższą trzynastą emeryturę w historii tego świadczenia. Przypominamy, że w tym roku wyniosło ono 1217,98 zł. W 2023 r. trzynastka będzie więc wyższa o ok. 147 zł. ZUS wypłaca trzynastą emeryturę razem z comiesięcznymi rentami i emeryturami. Oznacza to, że osoby ze świadczeniem minimalnym dostaną w kwietniu przelew na kwotę 2730 zł. Jeśli ktoś ma 2000 zł emerytury, otrzyma w sumie 3365 zł. Ile powinny wynieść przelewy z ZUS pozostałych emerytur w kwietniu przyszłego roku – można to sprawdzić w naszym zestawieniu niżej w galerii.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ SPRAWDZISZ KONKRETY I ZOBACZYSZ WYLICZENIA DOTYCZĄCE 13. EMERYTURY 2023, CZYLI REKORDOWEJ WALORYZACJI

Sonda
Czy Twoim zdaniem emerytom lepiej żyło się za:
Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE