Emeryci

i

Autor: SHUTTERSTOCK Czy będzie druga waloryzacja emerytur?

Dobre wieści dla seniorów! Najniższa emerytura wyniesie 1500 zł! Wiceminister Szwed ujawnia

Rekordowa drożyzna sprawia, że seniorzy nie mogą doczekać się przyszłorocznej waloryzacji świadczeń z ZUS. Nie wiadomo, o ile dokładnie mogą wzrosnąć emerytury, ale rząd ma już pierwsze szacunki. – Minimalna emerytura może wynieść ok. 1500 zł brutto – zdradził nam wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed (67 l.).

Waloryzacja emerytur na poziomie 14 proc.

Mamy największą inflację od ponad 25 lat, która zubaża Polaków. Na rosnące ceny z przerażeniem patrzą seniorzy, których świadczenia rosną tylko raz w roku i są to nieznaczne podwyżki. W marcu tego roku emerytury wzrosły o 7 proc., a ostatni wskaźnik inflacji, w czerwcu, wyniósł 15,6 proc. Z powodu szalejącej drożyzny przyszłoroczna waloryzacja świadczeń powinna być wysoka. Według ekspertów wyniesie od 12 do 14 proc. lub więcej – jeśli inflacja w tym roku będzie nadal rosła. Ostateczny wskaźnik waloryzacji poznamy dopiero na początku 2023 r., kiedy GUS zaprezentuje wyniki gospodarcze za rok 2022 r. Poznaliśmy już jednak pierwsze prognozy dotyczące minimalnego gwarantowanego przez ZUS świadczenia. – W przyszłym roku minimalna emerytura może wynieść ok. 1500 zł. Takie są nasze szacunki – powiedział nam wiceminister rodziny Stanisław Szwed.

14 emerytura już w wakacje. Prezydent zdecydował. Sprawdź, ile dostaniesz [TABELA]`

ZOBACZ TEŻ: Ciekawe miejsca na weekend w Polsce. Specjalne zniżki na przejazd dla seniorów

Prawie 150 zł więcej na rękę

Przy 1500 zł brutto, emerytura minimalna na rękę wyniesie 1365 zł. Oznacza to, że świadczenie wzrośnie w stosunku do obowiązującego obecnie (1217,98 zł) o 147 zł. Do waloryzacji emerytur jest jeszcze daleko. Na razie w przeżyciu inflacji seniorom pomóc ma jeszcze w tym roku 14. emerytura, czyli dodatek wynoszący do 1217,98 zł., wypłacany na przełomie sierpnia i września.

14. emerytura na stałe? Prezydent Duda ulegnie Kaczyńskiemu?

Włodzimierz Cimoszewicz o tym, co się stanie, jeśli PiS będzie rządził kolejną kadencję: To będzie już TRAGEDIA dla kraju
Sonda
Czy emerytura/renta starcza Ci na życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE