Flaga Unii Europejskiej

i

Autor: pixabay.com fot. Capri23auto /CC0

Nowe informacje

Unia Europejska zabrała głos w sprawie afery wizowej. Co zamierza?

2023-09-16 8:47

Afera wizowa nabiera tempa. Ustalone przez Onet informacje na temat kanału przerzutu nielegalnych migrantów, w który miało być zaangażowane polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, zwróciło uwagę Unii Europejskiej. Wydano komunikat w tej sprawie.

Afera wizowa wywołuje coraz więcej reakcji. Polskie MSZ wydało oficjalne oświadczenie, głos zabrały także Stany Zjednoczone. Teraz cała sprawę komentuje Unia Europejska. Do tematu odniosła się rzeczniczka Komisji Europejskiej ds. migracji, spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa wewnętrznego Anitta Hipper podczas konferencji w Brukseli.

- Nie będę komentowała szczegółów. Ale oczywiście zdajemy sobie sprawę z różnych sposobów działania i potrzeby dokładnego śledztwa – stwierdziła. - Widzieliście również, że nasza strona ponownie zaangażowała się w walkę z przemytnikami i wszyscy nad tym pracujemy – dodała.

Polski resort spraw zagranicznych zareagował na aferę wizową dymisją Jakuba Osajdy, jednego z dyrektorów MSZ, który był pomysłodawcą utworzenia Centrum Wizowego w Łodzi. W planach resortu jest także wypowiedzenie umów firmom outsourcingowym.

QUIZ. Czy ta wypowiedź polityka jest prawdziwa? Pytania dla śledzących "Wiadomości" i "Fakty"

Pytanie 1 z 12
Czy to prawdziwa wypowiedź Donalda Tuska: "Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to jestem dumny z Polski"
Express Biedrzyckiej - prof. Antoni DUDEK
Nasi Partnerzy polecają