Donald Tusk

i

Autor: PHOTO ART SERVICE

Afera po rozbiciu rosyjskiej rakiety

Tusk radzi kierownictwu PiS, co zrobić podczas weekendowej konwencji. Chodzi o ministra Błaszczaka

2023-05-12 10:58

Na posiedzeniu klubu KO w Zielonej Górze lider PO Donald Tusk odniósł się do zaplanowanej na weekend (13-14 maja 2023 r.) konwencji PiS. - Jeśli mamy uwierzyć w choć jedno słowo tej najbardziej zakłamanej partii jaką jest PiS, to pierwszą decyzją, która powinna w niedzielę zapaść, jest dymisja ministra obrony Mariusza Błaszczaka – stwierdził polityk.

Co się stało pod Bydgoszczą?

Lider Platformy Obywatelskiej przypomniał w Zielonej Górze, że w sobotę i w niedzielę jest zaplanowana konwencja PiS, podczas której, jak powiedział, "będą wymyślać kolejne kłamstwa". Tymczasem, dodał, rosyjska rakieta spadła na terytorium Polski, a do dziś nie wiadomo dokładnie, co się stało. Tusk zapytał, czy podczas konwencji znajdzie się "choć jeden sprawiedliwy i odważny", który zada pytania dotyczące tej sprawy, czyli np. kiedy wicepremier i minister obrony dowiedział się o rakiecie i kto zdecydował, żeby zaprzestać jej poszukiwań.

Oświadczenie Błaszczaka o rosyjskiej rakiecie pod Bydgoszczą! Nie był informowany o incydencie?

- Jeśli mamy uwierzyć w choć jedno słowa tej najbardziej zakłamanej partii jaką jest PiS, to pierwszą decyzją, która powinna w niedzielę zapaść, jest dymisja ministra Błaszczaka - powiedział Tusk.

Macie stać murem za mundurem

Jego zdaniem, szef MON jest pozbawiony "elementarnego honoru", skoro w tej sprawie "chowa się za polskimi generałami". - Macie stać murem za polskim mundurem, a nie chować się za polski mundur - mówił lider PO.

Tusk gromi rządy PiS: królami życia są ci, którzy chleją

- Nie odpuścimy tego, cała Polska musi jutro usłyszeć w najdrobniejszych szczegółach wyjaśnienie tej sprawy - powiedział Tusk. - Konsekwencje zaś powinny spaść na tych, którzy są realnie odpowiedzialni z tę sprawę - dodał.

Donald Tusk: Porządek w mediach publicznych zrobimy w 48 godzin
Sonda
Czy rząd za długo bada sprawę upadku rakiety pod Bydgoszczą?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany