Mateusz Morawiecki

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Wcześniej wyleciał przez aferę

To niemal pewne! Wiemy, kto będzie nowym szefem kancelarii Morawieckiego!

2022-10-05 17:00

Jarosław Kaczyński (74 l.) szykuje wielki powrót Marka Kuchcińskiego (67 l.)! Były marszałek Sejmu, który trzy lata temu stracił posadę po doniesieniach o nadużywaniu służbowych lotów, teraz ma być uchem prezesa PiS w Kancelarii Premiera. – Pan marszałek ma bardzo dobre kontakty zarówno z prezesem Kaczyńskim, jak i z premierem. To będzie osoba, która, jako szef kancelarii, będzie łączyła – zachwala wieloletniego kolegę poseł PiS Marek Ast (64 l.). Według informacji "Super Expressu", Kuchciński zostanie ministrem już w najbliższy poniedziałek.

W zeszłym tygodniu z Kancelarią Premiera musiał pożegnać się dotychczasowy jej szef Michał Dworczyk (47 l.). Dymisja miała związek z wykradzeniem danych z prywatnej poczty elektronicznej „prawej ręki premiera”, na której przechowywano m.in. dokumenty związane z obronnością kraju. – Zbliżają się wybory i prezes chce mieć kogoś zaufanego koło premiera, żeby już nic nie wymknęło się spod kontroli – twierdzi w rozmowie z „SE” osoba z kierownictwa PiS.

>>>Afera mailowa. Przyłębska broni się po publikacji kompromitującej korespondencji ujawnionej w mailach Dworczyka!

„Kimś zaufanym” koło premiera Mateusza Morawieckiego (54 l.) ma być Marek Kuchciński, który poznał Kaczyńskiego w 1989 r. i wspólnie z nim zakładał Porozumienie Centrum oraz Prawo i Sprawiedliwość. Gwiazda Kuchcińskiego zgasła jednak w sierpniu 2019 r., kiedy na jaw wyszło, że odbył 23 loty z rodziną rządowym samolotem ze statusem HEAD, a jeden lot do rodzinnego Podkarpacia został zarejestrowany jako „złożenie oficjalnej wizyty w Szwecji”, która odbyła się dwa dni wcześniej.

– Chwila jest poważna, dla dobra partii wszystkie ręce muszą iść na pokład. Kuchciński jest doświadczony, szanowany i jest dobrym organizatorem. Kaczyński nie ma lepszej osoby by umieścić ją obok premiera – tłumaczy nasz informator z PiS. – Pan marszałek to doświadczony polityk, który może pełnić każdą ważną funkcję w państwie i administracji. Jeśli chodzi o szefowanie, to takie zadanie będzie dla niego idealne – dodaje poseł Marek Ast, znający Kuchcińskiego od lat 90. 

>>>Marek Kuchciński wylatuje! W Sejmie zarobił krocie [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

>>>Internauci BEZLITOŚNI dla Dworczyka po dymisji. Włosy jeżą się na głowie, gdy się to czyta

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje
Listen to "Kaczyński jest ODERWANY OD RZECZYWISTOŚCI, patrzę na to z politowaniem - Bartosz Arłukowicz [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany