Kaczyński dla Gazety Prawnej: Chciałbym, by Polska miała broń atomową

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Kaczyński o wizycie Joe Bidena: "To demonstracja lojalności".

2022-03-25 16:00

Dzisiaj (25 marca) Joe Biden (80 l.) jest z wizytą w Polsce. W planie jego podróży są zaplanowane spotkania z prezydentem, premierem oraz prezydentem Warszawy. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) wizyta ta jest wyrazem wsparcia dla nas i demonstracją lojalności koalicyjnej.

Jarosław Kaczyński był dziś (25 marca) gościem Polskiego Radia 24. Prezes PiS był pytany o to, czego spodziewa się po wizycie Joe Bidena. Jak wskazał - z naszego punktu widzenia wydarzenie te jest bardzo ważne. 

- Wizyta przywódcy największego mocarstwa jest rodzajem wsparcia dla nas i demonstracją lojalności koalicyjnej, tej lojalności, która jest całemu NATO, a nam w szczególności potrzebna. Dlatego bardzo się z tej wizyty cieszę. Natomiast to, jaki będzie dokładny przekaz, to pytanie do kogoś z otoczenia prezydenta albo samego Joe Bidena, a nie do mnie - mówił wicepremier. 

Według polityka wizyta potwierdzi mniej więcej to, co zostało powiedziane w Brukseli. Kaczyński miał tu na myśli sankcje oraz przekaz jednościowy. - Ten przekaz jednościowy jest bardzo w tej chwili ważny, bo jednym z celów Putina, jednym z założeniem tej wojny, było to, że ona podzieli NATO. Miejmy nadzieję, że ta jedność, która jest w tej chwili, zostanie podtrzymana - wskazał prezes PiS. 

Jak zauważył Jerzy Jachowicz - “mówi się o tym, że można się spodziewać historycznego przemówienia”. 

- Ponieważ historyczne przemówienie w tej chwili musiałoby oznaczać zapowiedź kroku, który by prowadził ku szczęśliwemu pokojowi, to bardzo bym sobie tego życzył, ale muszę się przyznać też, że gdyby coś takiego zostało powiedziane, to byłbym bardzo mile, ale jednak zaskoczony - odpowiedział Kaczyński. 

Polityk był pytany także o to, jakie jego zdaniem byłyby kroki, które mogłyby w sposób rzeczywisty postawić Putina w takiej sytuacji, żeby tę wojnę przerwał. Kaczyński przypomniał w tym miejscu o proponowanej przez niego w Kijowie misji pokojowej NATO na terenie Ukrainy. 

Wicepremier wskazał również, że “Rosja to nie jest państwo, które prowadzi politykę vabank i to nie jest państwo na którego czele stoją szaleńcy”. - Szaleńcem nie jest też Putin, chociaż niekiedy jest mu na rękę, żeby go za szaleńca uważano. To trzeba wziąć pod uwagę - zaznaczył. 

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński mówi o katastrofie smoleńskiej i w końcu ujawnia! "Mam wyjaśnienie całości"

Express Biedrzyckiej - Ryszard Schnepf: Biden scementował Zachód. Wizyta w Polsce to mocny gest
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE