ZMARŁ PÓŁ ROKU TEMU

Tak wygląda grób prof. Mariana Zembali pół roku po jego tragicznej śmierci. Poruszający widok [ZDJĘCIA]

2022-09-19 4:36

Prof. Marian Zembala, był znanym kardiochirurgiem o ogromnej sławie, wybitnym lekarzem. Oprócz kariery w medycynie, miał też za sobą moment, gdy działał w polityce. Prof. Zembala był ministrem zdrowia w rządzie Ewy Kopacz. Właśnie mija pół roku od chwili tragicznej śmierci prof. Zembali. Zmarły nie ma jeszcze postawionego pomnika. Jego grób na cmentarzu w rodzinnych Zbrosławicach jest skromy, ale zadbany. Nowe zdjęcia przedstawiają poruszający widok.

Mija pół roku od śmierci prof. Mariana Zembali 

Profesor Marian Zembala był znanym kardiologiem i wieloletnim dyrektorem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a także byłym ministrem zdrowia i posłem. Przed laty blisko współpracował z prof. Zbigniewem Religą i brał udział w pierwszej udanej operacji polegającej na przeszczepie serce. Niestety, sześć miesięcy temu Polską wstrząsnęła przerażająca wiadomość o śmierci prof. Mariana Zembali. Wybitny chirurg i kardiolog 19 marca 2022, został znaleziony martwy w basenie przy swoim domu. Sprawą śmierć Mariana Zembali od razu zajęły się policja i prokuratura, które badały okoliczności odejścia profesora. Prokuratura zdecydowała, że musi zostać przeprowadzona sekcja zwłok. Profesor Zembala zmarł tragicznie w wieku 72 lat.

CZYTAJ: Prof. Marian Zembala. RODZINA była dla niego najważniejsza: żona Hanna i dzieci. Kim są bliscy zmarłego profesora?

Mija pół roku od śmierci prof. Mariana Zembali

Tak wygląda grób Mariana Zembali. Ten widok wyciska łzy

Jednak pamięć o prof. Marianie Zembali trwa. Widać to po miejscu jego pochówku. Miejscem spoczynku prof. Mariana Zembali jest cmentarz w miejscowości Zbrosławice w województwie śląskim. Tam znajduje się grób wybitnego lekarza. Chociaż mija sześć miesięcy od jego śmierci, to profesor nie doczekał się jeszcze kamiennego pomnika. Na razie jego nagrobek jest ogrodzony i wysypany białymi kamykami.

Widok grobu wprost ściska za serce. Widać, że grób, choć skromny, jest bardzo zadbany. Pełno przy nim świeżych kwiatów i zniczy. Szczególną uwagę zwracają rzeczy pozostawione na grobie przez najbliższych profesora, jak kamyk z napisem "Tatusiu" i namalowanymi serduszkami umieszczony na maleńkiej łódce, czy zawieszone przy krzyży serduszka.

W galerii zdjęć niżej zobaczycie, jak na pół roku po śmierci wygląda grób Zembali: 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany