Krystyna Bochenek

i

Autor: Piotr Gajek/SUPER EXPRESS Krystyna Bochenek

Córka nie może powstrzymać łez

Tak wspominają zmarłą w Smoleńsku Krystynę Bochenek

2022-09-13 12:20

Katastrofa smoleńska bez wątpienia jest jednym z najtragiczniejszych wydarzeń we współczesnej historii Polski. 10 kwietnia 2010 roku zginęło ponad 90 osób, w tym ówczesny prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Jedną z ofiar była Krystyna Bochenek. Tak ją wspominają.

Katastrofa smoleńska zabrała wiele żyć, a dla bliskich ofiar, który w niej zginęli, to wciąż bolesne wspomnienie. Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu, została pięknie uczczona w Koszutce. O wydarzeniu poinformowała córka polityk, Magdalena, podzieliła się radosną informacją na swoim profilu na Facebooku. Była wyraźnie wzruszona!

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ MOŻESZ POZNAĆ REKONSTRUKCJĘ ZDARZEŃ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

- Ten wrześniowy tydzień zapowiada się niezwykle wzruszająco… jestem i zawsze byłam niezwykle dumna z Mamy. Teraz jestem szczęśliwa, że w mieście które tak bardzo kochała - pamięć o Niej nie umiera. Już dziś o godz. 17:00 spotkanie poświęcone Mamie: „Być dla innych. Człowiek, osobowość, instytucja” w MDK Koszutka, prowadzone przez red. Macieja Szczawińskiego. Będę w nim uczestniczyć, serdecznie zapraszam. W czwartek z kolei wielki dzień. 15.09 o godzinie 15:00 w Galerii Artystycznej na placu Grunwaldzkim w Katowicach uroczyste odsłonięcie rzeźby upamiętniającej Krystynę Bochenek. Warto zaznaczyć, że to druga kobieca postać w Galerii – napisała córka Krystyny Bochenek.

To bez wątpienia wielkie wyróżnienie dla Krystyny Bochenek i wielka radość dla pani Magdaleny, która może wraz z innym w radosnej atmosferze wspominać swoją matkę.

Sprawdź: Antoni Macierewicz miał odrzucić raport niezgodny z tezą o zamachu. Tusk: Powinien siedzieć

Kim była Krystyna Bochenek?

Krystyna Bochenek była wielką miłośniczką języka polskiego. Zasłynęła jako organizatorka inicjatorką Ogólnopolskiego Dyktanda, była także w składzie Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Zajmowała się popularyzacją nie tylko kultury, ale także zdrowia, na przykład w programie „Od A do Zdrowia”. Do polityki weszła w 2004 roku, gdy wygrała wybory uzupełniające do Senatu, a ostatecznie została wicemarszałek Senatu. Zginęła w katastrofie smoleńskiej. Krystynę Bochenek pochowano na cmentarzu przy ul. Henryka Sienkiewicza w Katowicach.

Co naprawdę stało się po Smoleńsku? Zagadkowa rola Macierewicza, Były rzecznik Kaczyńskiego ujawnia
Sonda
Czy uważasz, że w Smoleńsku polscy politycy zginęli na skutek zamachu?