Jacek Kurski został prezesem TVP

i

Autor: Niemiec/AKPA Jacek Kurski

Zaskoczenie?

Tak „Wiadomości” TVP skomentowały odwołanie Jacka Kurskiego

2022-09-05 21:09

Jacek Kurski przez 7 lat był prezesem TVP. Nagle 5 września zapadła decyzja, której chyba nikt się nie spodziewał. Rada Mediów Narodowych odwołała go ze stanowiska. Tego wieczora w głównym wydaniu „Wiadomości” pokazano materiał na ten temat.

Jacek Kurski bez wątpienia dokładał starań, by TVP rosło w siłę i zdobywało serca kolejnych rzeszy widzów. Przez 7 lat niewątpliwie odnosił na tym polu sukces. Teraz zastąpi go Mateusz Matyszkowicz. Taka wiadomość na pewno wywołała ogromne poruszenie w gmachu TVP. Wiele osób z kolei oczekiwało, że to będzie temat numer jeden głównego wydania „Wiadomości”. Tymczasem materiał o zmianie prezesa został pokazany widzom mniej więcej w środku programu. Ograniczono się także do dwóch komentarza dotyczących przyszłości stacji pod nowymi skrzydłami oraz wypowiedzi Mateusza Matyszkiewicza.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ JACKA I JOANNĘ KURSKICH PRZYŁAPANYCH NA PLAŻY

- Na prezesa Telewizji Polskiej przechodzi pan Mateusz Matyszkowicz, który, jestem o tym głęboko przekonany, wzbogaci ofertę programową TVP. Ta oferta będzie skierowana do wszystkich grup odbiorców, każdy znajdzie tutaj coś dobrego – mówił Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

- To ogromna zasługa Jacka Kurskiego, że telewizja publiczna ma dzisiaj 30% udziału na rynku, ze jest silnym graczem, ze na nowo uwierzyła w swoją potęgę, że produkcja wróciła na Woronicza. Czas teraz wzbogacić Telewizję Polskę w jeszcze większym stopniu o to, czego nie mają stacje komercyjne. O dobrze rozumianą kulturę, o dokument, o podniesienie na o wiele wyższy poziom naszej produkcji serialowej i filmowej – mówił nowy prezes TVP.

Sprawdź: Joanna Kurska będzie pracować w „Pytaniu na śniadanie”?! Zdumiewające doniesienia

Przytoczono także wpis Jacka Kurskiego na Twitterze, w którym przyznaje, ze faktycznie nie jest już prezesem TVP i szykuje się do nowych wyzwań. Nie podano żadnych przyczyn takiej decyzji Rady, sam zainteresowany również nie wypowiedział się przed kamerami. Na zakończenie „Wiadomości” pokazano jeszcze post rzecznika prasowego PiS Radosława Fogiela, w którym ten zapowiada „nowe zadania” dla Jacka Kurskiego.

Express Biedrzyckiej: Paweł Kowal
Sonda
Czy cieszysz sie z odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP?