Andrzej Duda, Donald Tusk

i

Autor: AP, Tomasz Matuszkiewicz/Super Express Andrzej Duda, Donald Tusk

Krótko i dobitnie

Tak Duda skomentował Marsz Miliona Serc Tuska. Zaskoczenie?

2023-10-02 11:32

Marsz Miliona Serc odbył się 1 października w Warszawie. W stolicy zgromadził się prawdziwy tłum. Oprócz przedstawicieli KO pojawili się także liderzy Lewicy, Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty, którzy zabrali głos ze sceny. Jak wydarzenie ocenił prezydent Andrzej Duda? Dał krótką odpowiedź.

Marsz Miliona Serc rozpoczął się w samo południe i przeszedł ulicami stolicy. Wiele osób miało ze sobą flagi Polski i Unii Europejskiej, a także kilka innych, jak na przykład flaga LGBT. Nie zabrakło wszelkich transparentów, zarówno krytykujących obecny rząd, jak i po prostu wyrażających nadzieję na lepszą przyszłość. Nie da się ukryć, że całe wydarzenie odbiło się szerokim echem w mediach, nawet niektóre zagraniczne serwisy wspominały o marszu.

1 października prezydent Andrzej Duda przebywał w Nowym Jorku, gdzie brał udział w Paradzie Pułaskiego. Zapytany przez reportera „Faktów” o komentarz w sprawie Marszu Miliona Serc, odpowiedział niezwykle zwięźle.

- Są marsze, są konwencje. Dużo się dzieje, jest teraz w Polsce kampania wyborcza. To normalne – stwierdził prezydent.

Dla niektórych tak krótka wypowiedź może być zaskoczeniem, jednak Andrzej Duda z pewnością był bardziej skupiony wokół wydarzeń rozgrywających się w Stanach Zjednoczonych.

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Tłumy na marszu Miliona Serc w Warszawie
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają