Władimir Putin niknie w oczach

i

Autor: RAMIL SITDIKOV, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP Władimir Putin "niknie w oczach"

Polityka zagraniczna

Szokujące słowa Putina o planach Polski wobec Ukrainy

2022-11-05 18:53

Prezydent Rosji Władimir Putin, w obchodzonym w Rosji w piątek Dniu Jedności Narodowej, nie przytaczając żadnych dowodów, powtórzył twierdzenie, że Polska nie porzuciła marzeń o wchłonięciu części Ukrainy - podała agencja Reutera. Rosyjski polityk przekonywał też, że Polsce "marzy się państwo od morza do morza".

Putin oczernia Polskę

Prezydent Rosji Władimir Putin, w obchodzonym w Rosji w piątek Dniu Jedności Narodowej, nie przytaczając żadnych dowodów, powtórzył twierdzenie, że Polska nie porzuciła marzeń o wchłonięciu części Ukrainy - podała agencja Reutera. Władimir Putin przekonywał też, iż Polsce "marzy się państwo od morza do morza". Chodzi tu o powrót do granic od Morza Bałtyckiego do Morza Czarnego, jak określa się granice naszego państwa w XVII wieku. - Przed II wojną światową niemało tam się o tym mówiło, ale to była idee fixe. Zamysł ten jest jednak wciąż żywy, idea wchłonięcia Ukrainy nie zanikła - powiedział Putin na spotkaniu z historykami.

Słowa prezydenta Rosji oburzyły Polaków. Do słów prezydenta Rosji odniósł się na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Wypowiedź dyktatora określił jako "żenadę"."Rosyjskie 'dziadki z bunkra' znów zabrały głos. Putin bredzi o rzekomym ataku Polski na Ukrainę, Miedwiediew uważa, że Rosja walczy z szatanem" - stwierdził.

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Politycy od kuchni - Krzysztof Śmiszek