Donald Tusk

i

Autor: AKPA/Piętka Mieszko

no, no... nie pogadasz!

Szaleństwo! Takiego wyróżnienia Tusk jeszcze nie miał! Aż może się zakręcić w głowie!

2023-11-29 10:03

Polityczna jesień okazuje się być wielce udana dla Donalda Tuska, który najprawdopodobniej po latach przerwy ponownie zostanie premierem. Wyborczy sukces zjednoczonej opozycji nie daje specjalnych nadziei na dalsze rządy Prawa i Sprawiedliwości. Jak się okazuje, echa wyników wyborczych w naszym kraju mocno rezonują w całej Europie. Prestiżowy magazyn "Politico" uznał właśnie lidera Koalicji Obywatelskiej za... najbardziej wpływowego polityka na całym naszym kontynencie!

Rmf24.pl informuje, że magazyn "Politico", opisując sylwetkę wyróżnionego przez nich Donalda Tyska, informował poetycko o "pojedynku o dusze Polaków" toczonym przez dwie dekady przez niego i Jarosława Kaczyńskiego. Według magazynu, Tusk walczył o demokratyczną, nowoczesną i europejską wizję przyszłości Polski, a Kaczyński był po stronie tradycjonalistycznej, katolickiej i nacjonalistycznej. - Teraz, po 8 latach rządów Kaczyńskiego, kraj stoi u progu nowej ery Tuska, a wiatr zmian wieje ponownie - czytamy. Podkreślono przy tym, że zdobycie większości sejmowej przez opozycję z byłym premierem na czele pokazuje, że "nawet w wadliwym systemie możliwe jest pokonanie populistów". 

Zobacz: Adam Glapiński może odetchnąć z ulgą? Donald Tusk nie będzie zadowolony!

Według magazynu, perspektywa powrotu Tuska do władzy sprawi, że Kijów odetchnie z ulgą i pozwoli na odbudowę relacji polsko-ukraińskich, które przeżywają w ostatnich miesiącach kryzys. "Politico" dodaje ponadto, że z triumfu lidera PO cieszy się również Bruksela, gdzie jest on znany i lubiany.

Sprawdź: To nie koniec rządów PiS?! Najważniejszy człowiek Jarosława Kaczyńskiego pewny swego!

Jak tłumaczą autorzy, ranking stworzyli dziennikarze magazynu w oparciu o swoje doświadczenie. Cel listy jest jasny - ma ona pokazać, kto ma największe szanse na kształtowanie europejskiej polityki w 2024 roku. Redakcja zastrzega, że umieszczenie kogokolwiek w zestawieniu nie jest wyrazem poparcia ani formą nagrody. 

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak mieszka Donald Tusk

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Dudek o Polityce - Tusk spowodował konflikt w Koalicji?! Prof. Dudek: to będzie istotny problem