Wyszli na ulicę, by powitać prezydenta Polski

i

Autor: Jakub Szymczuk/KPRP

WAŻNE SPOTKANIE

Spotkanie trzech prezydentów we Lwowie. Zełenski: razem przywrócimy pokój

2023-01-12 9:18

Prezydent Andrzej Duda od początku rosyjskiej agresji wspiera Ukrainę w walce o niepodległość. Ukraiński prezydent uważa polskiego przywódcę za wielkiego przyjaciela. Naszego prezydenta cenią też wszyscy Ukraińcy. W ramach współpracy Trójkąta Lubelskiego Andrzej Duda spotkał się we Lwowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i prezydentem Litwy Gitanasem Nausėdą. Prezydenci podpisali wspólną deklarację deklarację o dalszej współpracy i wsparciu dla Ukrainy.

Prezydent Andrzej Duda ma powody do dumy, ponieważ został uznany za politykiem, którego Ukraińcy darzą największym zaufaniem. W sondażu przeprowadzonym przez ośrodek badania opinii Info Sapiens LLC na zlecenie Centrum "Nowa Europa". Polski prezydent uplasował się na pierwszym miejscu i tym samym pokonał choćby amerykańskiego przywódcę, Joe Bidena. Wynik Andrzeja Dudy nie zaskakuje, nasz prezydent jest uznawany przez ukraińskiego prezydenta za prawdziwego przyjaciela, co Wołodymyr Zełenski często podkreśla.

Andrzej Duda we Lwowie w ramach współpracy Trójkąta Lubelskiego 

W środę 11 stycznia po raz kolejny polski prezydent pokazał, jak ważne dla niego jest wspieranie walczącej o wolność Ukrainy. W ramach współpracy Trójkąta Lubelskiego Andrzej Duda spotkał się we Lwowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i prezydentem Litwy Gitanasem Nausėdą. Prezydenci podpisali wspólną deklarację deklarację o dalszej współpracy i wsparciu dla Ukrainy.

Wyszli na ulicę, by powitać prezydenta Polski

i

Autor: Jakub Szymczuk/KPRP

Zełenski w pięknych słowach o prezydentach: Razem przejdziemy drogę do przywrócenia bezpieczeństwa Ukrainie i całej Europie

Po spotkaniu prezydent Zełenski powiedział w opublikowanym na Facebooku nagraniu - „Dziś ponownie zobaczyłem pewność prezydentów Polski i Litwy, Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausedy. Razem przejdziemy drogę do przywrócenia bezpieczeństwa Ukrainie i całej Europie, przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy i pokoju”. Na wspólnej konferencji po spotkaniu prezydent Duda złożył ważną deklarację. - „Kompania czołgów Leopard dla Ukrainy zostanie przekazana w ramach budowania koalicji międzynarodowej. Taka decyzja jest już w Polsce” – mówił Andrzej Duda. Za decyzję Polski bardzo podziękował ukraiński prezydent.

Obaj prezydenci wspólnie złożyli w środę wieńce na Cmentarzu Orląt we Lwowie oraz oddali hołd obrońcom Ukrainy, którzy spoczywają na Cmentarzu Łyczakowskim.

Wyszli na ulicę, by powitać prezydenta Polski

i

Autor: Jakub Szymczuk/KPRP
Andrzej Duda w Ukrainie. Emocjonalne wystąpienie prezydenta