Ksiądz Tadeusz Rydzyk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Ksiądz Tadeusz Rydzyk

Specjalne pielęgniarki od Rydzyka! Zajmą się CIELESNOŚCIĄ

2019-09-30 8:14

Ojciec Tadeusz Rydzyk znany jest z tego, że ma głowę do interesów, a jego charyzma porywa tłumy. Może właśnie dzięki niej słynnemu redemptoryście tak dobrze idzie w biznesie. Rydzyk sprawnie interesy łączy z ideologią, co widać choćby w działaniach jego Radia Maryja, Telewizji Trwam czy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, na której już niebawem kształcone będą przyszłe pielęgniarki!

Od nowego roku akademickiego w tzw. szkole Rydzyka będzie można kształcić się na kierunku pielęgniarstwo. Ma to być odpowiedź redemptorysty na kiepską sytuację kadrową w polskiej służbie zdrowia. Celem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej nie jest jednak wykształcenie zwykłych pielęgniarek. Zamierzenia są znacznie bardziej śmiałe. - Chcemy wychować, ukształtować przyszłe pokolenia pielęgniarek, pielęgniarzy, którzy będą mieć ogromne serce do ludzi chorych, do ludzi słabych - zaznaczył ojciec dr Zdzisław Klafka, rektor uczelni. - Naczelną misją uczelni – od samego początku – jest służba człowiekowi we wszystkich jego wymiarach. Pragniemy teraz zająć się też jego cielesnością, która zawsze jest związana z duchowością - tłumaczył.

CZYTAJ TAKŻE: Duda strasznie PODPADŁ. Mówił o BARBARZYŃSKIM okrucieństwie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE