Wołoszański & Kołodziejczak

i

Autor: Łukasz Dejnarowicz / Forum & Wojciech Olkuśnik/East News Wołoszański & Kołodziejczak

Czy nowi kandydaci wejdą do Sejmu?

Sondaż: Co wyborcy KO sądzą o Wołoszańskim i Kołodziejczaku? Mamy wyniki

2023-08-29 19:00

Czy dobrą decyzją było wciągnięcie na listy wyborcze Bogusława Wołoszańskiego (73 l.) i Michała Kołodziejczaka (35 l.)? Instytut Badań Pollster zapytał o to w imieniu „Super Expressu” wyborców KO. Okazuje się, że w przypadku autora „Sensacji XX w.” kandydaturę tę popiera 70 proc. ankietowanych. W przypadku lidera Agrounii poparcie jest mniejsze, ale i tak wysokie (56 proc.).

Wołoszański ma wiedzę o świecie

Skąd tak duże poparcie wyborców KO dla dziennikarza i popularyzatora historii, Bogusława Wołoszańskiego? - Tu kłania się skłonność wyborców do ulegania urokowi osób związanych z kulturą masową, a Wołoszański jest związany z poważniejszym elementem tej kultury. Jego wiedza o świecie współczesnym jest niepodważalna i ceniona przez wykształconych wyborców PO – tłumaczy politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Rafał Chwedoruk (54 l.).

Giertych idzie z list PO, ale nie został nagle liberałem - komentuje Tomasz Walczak

30.08_k07_sondaz_wyborczy

i

Autor: SE 30.08_k07_sondaz_wyborczy

Lider Agrounii ma powód do zadowolenia

Dlaczego Michał Kołodziejczak również cieszy się, chociaż mniejszym, poparciem wyborców KO? - Nieco przeceniono jego popularność. Natomiast ktoś związany z rolnictwem, kto może przeciwstawić się PiS, jest przez wyborców PO wartościowany pozytywnie. Myślę, że pan Kołodziejczak po tym sondażu może czuć się zadowolony – dodaje ekspert.

"Kaczyński ma TRAUMĘ!" prof. Migalski o debacie Giertych-Kaczyński
Sonda
Roman Giertych powinien wrócić do polityki?