Siergiej Andriejew

i

Autor: Marcin Wziontek Siergiej Andriejew

Urzędnik barbarzyńskiego reżimu na dywanik!

Ambasador Putina w siedzibie MSZ! Szybka akcja

2022-11-16 1:17

Dzielnica rządowa w Warszawie nie śpi. Ambasador Federacji Rosyjskiej Siergiej Andriejew (64 l.), został w trybie pilnym wezwany do złożenia wyjaśnień w sprawie ataku rakietowego na Lubelszczyźnie. - O godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w woj. lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej. Minister Zbigniew Rau wezwał ambasadora Rosji do MSZ z żądaniem niezwłocznego przekazania szczegółowych wyjaśnień - przekazał rzecznik polskiej dyplomacji Łukasz Jasina (42 l.) po północy. - Rozmowa z wezwanym do MSZ ambasadorem Federacji Rosyjskiej Siergiejem Andriejewem już się odbyła, zakończyła się we wtorek przed północą - poinformował PAP kilka kwadransów później rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

We wtorek przed 16-tą na wieś Przewodów (pow. hrumbeszowski) spadła rakieta najprawdopodobniej produkcji rosyjskiej. Zginęły dwie osoby. Zdaniem ekspertów, to jeden z najpoważniejszych incydentów dyplomatycznych, który przybliża wyobraźnię o potencjalnym konflikcie Rosji z NATO. 

Nie śpi więc dziś polska dyplomacja. - Aktualna sytuacja bezpieczeństwa była przedmiotem rozmowy telefonicznej ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem - przekazało polskie MSZ w komunikacie.

Następnie rzecznik MSZ przekazał, że "w dniu 15 listopada 2022 r. zaobserwowano wielogodzinny zmasowany ostrzał całego terytorium Ukrainy i jej infrastruktury krytycznej prowadzony przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej, o godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym zdarzeniem minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau wezwał ambasadora Federacji Rosyjskiej do MSZ z żądaniem niezwłocznego przekazania szczegółowych wyjaśnień", przekazał Jasina. 

Jak informował premier Mateusz Morawiecki (58 l.) na konferencji prasowej po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu, szef MSZ będzie rozmawiał z ambasadorem Andrejewem już niebawem. 

>>>Premier Mateusz Morawiecki przemawia po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu!

>>>AP: Rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, zabijając dwie osoby

Gen. Leon Komornicki: "Ważne jest, by Ukraina była nie na stole negocjacyjnym, a przy stole" [Express Biedrzyckiej]
Listen to "Jeśli dziś zaakceptujemy rosyjski Krym, to Rosja za dekadę będzie graniczyła z Polską - Gen. Mirosław Różański. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają